ЕВРОЛИГА: Неизвесне завршнице припале Барси и Макабију, Басконија рутински кроз Минхен (ВИДЕО)

04.03.2020. 22:26
Svetislav Pešić
Светислав Пешић / Извор: МН Press

Комплетирано 27. коло.

Утакмицама у среду комплетирано је 27. коло Евролиге, а осим Фенербахчеа који је савладао Црвену звезду (више прочитајте ОВДЕ) победе су остварили још Барселона, Макаби и Басконија.

ФАНТАСТИЧНА ЗАБАВА КОЈА ДОНОСИ НОВАЦ! У Србији се појавила нова игра уз коју људи не само да уживају већ и зарађују!

НЕЋЕ БИТИ НИМАЛО ЛАКО: Партизан сазнао име ривала у четвртфиналу Еврокупа

ДЕЛИЈЕ БЕСНЕ ПОСЛЕ ФЕНЕРА: Кад он крене у продор деца БАТАЛЕ кошарку! Прави је ЗЛОЧИН који траје

Кошаркаши Барселоне савладали су Албу у Берлину резултатом 84:80 (27:18, 11:28, 28:16, 18:18) после великог преокрета у другом полувремену. Каталонци су одиграли сјајну прву четвртину после које су имали девет поена предности, али је уследила маестрална друга деоница немачког тима, па је домаћи састав на паузу отишао са плус осам. Ипак, пулени Светислава Пешића су у трећој четвртини успели да направе преокрет и да дођу до предности коју су потом претворили и у важну победу.

Одлично су поене расподелили кошаркаши Барселоне, па су њих четворица меч завршили са двоцифреним бројем поена. Најефикаснији је био Алекс Абринес са 17 поена, поен мање је постигао Малколм Дилејни, Никола Миротић је убацио 14, а Кори Хигинс 13. Са друге стране, Мартин Хермансон са 17, 12 је додао Лендри Ноко, а 11 Маркус Ериксон.

Фантастичан меч у Тел Авиву одиграли су Макаби и Ефес, а победу је однео Понос Израела који је славио резултатом 77:75 (21:11, 15:31, 21:17, 20:16). Домаћи тим је феноменално отворио утакмицу и брзо је повео резултатом 19:4, али се тада тргла екипа из Истанбула. До краја четвртине су изабраници Ергина Атамана успели да смање предност ривала на десет поена разлике, а у истом темпу су одиграли и другу деоницу, па су на полувремену имали предност од 42:36. Ипак, Макаби је током другог полувремена стрпљиво топио предност ривала и на крају је успео да дође до тријумфа у неизвесној завршници.

Најефикаснији играч на мечу био је Скоти Вилбекин који је убацио 21 поен, а велику помоћ му је пружио Отело Хантер који је додао 15. У пораженом саставу бољи од осталих били су Василије Мицић и Крунослав Симон који су постигли по 14 поена, а 13 је уписао Родриг Бубоа.

Басконија је на гостовању Бајерну остварила рутинску победу резултатом 80:71 (21:25, 23:26, 16:13, 20:17). Баварци су конкретан отпор пружали до средине треће четвртине када су Шпанци успели да преломе утакмице и да смирено приведу меч крају.

Најзаслужнији за победу Басконије био је Мајкл Ерик са 16 поена, 13 је убацио Зоран Драгић, док је Торник Шенгелија додао 11. У пораженом тиму је одличан био Грег Монро са 18, Маодо Ло је додао 16, а српски репрезентативац Владимир Лучић је меч завршио са четири поена и по три скока и асистенције.