ЕВРОЛИГА: Олимпија УТИШАЛА Арену, кобне грешке у финишу СКУПО коштале Партизан

18.10.2022. 22:46
Kevin Panter
Кевин Пантер / Извор: Србија Данас

Црно-бели пропустили велику шансу.

Чекању ипак није дошао крај. Партизан је после дугих осам и по година  био близу да оствари тријумф у Евролиги, али црно-бели нису у трећем колу елитног такмичења у препуној Арерни успели да савладају Оимпију из Милана. Имали су изабраници Жељка Обрадовића 11 у првом полуремену, девет поена предности на почетку последње четвртине, али велики пад у финишу утакмице скупо их је коштао: Партизан - Олимпија 75:80 (27:17, 22:24, 12:21, 14:18).

ЗАЛЕТЕО СЕ И СМЕЧОВАО ЛЕГЕНДУ ЕВРОЛИГЕ: Рампа Лесора изазвала земљотрес, ово се не виђа сваки дан (ВИДЕО)

ЛУДНИЦА: Грми у Арени, ево каква је атмосфера пред дуел Партизана и Милана (ВИДЕО)

ПРОРАДИО ВУЛКАН: Када су се ОНИ појавили Гробари су пали у транс (ФОТО)

Црно-бели су почели урагански. Севало је са свих стана, а већ после пет минута имали двоцифрену предност- 13:2. Блистали су на самом старту Матјас Лесор и Зек Ледеј који су били најзаслужнији за сигурно вођство половином прве четвртине  19:8.  Узвартили су гости преко Билија Берона и смањили на 21:17, али су Јам Мадар и Кевин Пантер погодили две тројке до краја прве четвртине за 10  (27:17.)

Високо вођство као да је опило црно-беле. Успели су да дођу себи после серији Брендона Дејвиса који је Олимпију вратио у игру и са неколико сјајних акција смањио на 35:34. Финиш првог полувремена обележио је Данило Анђушић са две везане тројке поново вратио Партизану двоцифрену предност - 46:36.

За разлику од првог полуврмена, Партизан је у наставку кренуо у контра ритму, обележеним промашајима и пропустима у одбрани. Искусни тим из Милана знао је то да казни и серијом 11:3 дође до изједначења 52:52, а нешто касније и до вођства 55:52. Црно-белима је стао шут, тако да после само 12 убачених поена у трећем периоду имали су минималан заостатак после 30 минута игре 61:62.

Арена је поново прокључала na starru финалне деонице. Почело је петом тројком Зека Ледеја да би серију 10:0 закључио такође тројком Данте Егзум за 71:62. Уследио је нови пад црно-белих, четири минута без поена, што гости котисте да смање 71:69, а на 120 секунди пре краја поведу (73:74).

Кевин Пантер је на почетку последњег минута промашио тројку, а затим фаулирао Бреднона Дејвиса који са линије слободних бацања повећава предност свог тима - 76:73. Уследила је изгубљена лопта Данила Анђишића после које је на 38 секунди пре краја било јасно да је пропуштена велика шанса за тријумф.

У четвртом колу Партизан већ у четвртак (20:30) дочекује Виртус из Болоње.

ПАРТИЗАН - ОЛИМПИЈА МИЛАНО 75:80 (27:17, 22:24, 12:21, 14:18)

ДВОРАНА: Старк Арена

СУДИЈЕ: Ризоела, Могулкок, Фуфис.

ПАРТИЗАН: Вукчевић, Ледеј 23, Копривица, Пантер 7, Папаптеру 5, Егзум 7, Нанели 2, Глас, Лесор 12, Трифуновић, Анђушић 9, Мадар 10.

МИЛАНО:  Дејвис 15, Томас 3, Пангос 12, Тонут 3, Мели 7, Берон 10, Ричи, Биља, Хол, Шилдс 25, Хајнс, Војтман 5.