ЕВРОЛИГА: Пао РЕКОРД у Виторији! Басконија и Зенит исписали ИСТОРИЈУ (ВИДЕО)

23.11.2020. 20:36
KK Zenit
KK Зенит / Извор: Фото: printscreen/twiter/euroleague

Руси славили у одложеном мечу 3. кола.

Кошаркаши Зенита победили су Басконију на гостовању у Виторији резултатом 77:70, у одложеном мечу 3. кола Евролиге.

О ТРЕЈДОВИМА ДЕНВЕРА ПРИЧАЋЕ СЕ ДУГО: Да ли су се Нагетси олако решили Србина? (ФОТО)

САМО ПОБЕДА ДОЛАЗИ У ОБЗИР: Навијачи Звезде на сјајан начин испратили кошаркаше на дерби (ВИДЕО)

ГРОБАРИ СУ ОВО ЧЕКАЛИ: Отклоњена свака ДИЛЕМА - познато да ли ће Пејџ и Мика играти против Звезде!

Врло занимљив мећ вечерас (21.00) у Премијер лиги - састају се Вулверхемптон, који има сјајан тим али не игра према очекивањима, и најпријатније изненађење ове сезоне Саутемптон, који већ шест кола не зна за пораз. Квота на кеца је 2,40, а на двојку 3,20, док је квота на 3 2,15. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Вулверхемптон - Саутемптон.

Руски клуб на полувремену је водио 34:29, али почетак утакмице ушао је у анале најелитнијег клупског такмичења. Наиме, после пет минута игре у првој четвртини, на семафору је стајао резултат 2:2!

Противници су постигли само по један кош. Најпре је Артурас Гудаитис са слободних бацања донео предност тиму из Санкт Петербурга, да би изједначење домаћину донео Рокас Геидраитис!

Такав скор био је на семафору све до поена Тоњеа Џекирија, који је погодио после чак пет минута. У историји Евролиге, не памти се дужи пост.

До краја меча водила се велика борба, али је руски тим утакмицу преломио у последњој четвртини, када је имао и максималних 17 поена предности (53:70).

Занимљиво да је од досадашњих пет тријумфа у новој сезони, Зенит чак четири победе донео са гостовања, где још није осетио горчину пораза. Подсетимо, само су у другом колу на домаћем паркету савладали Барселону са 74:70, док су поражени од Олимпијакоса и Химкија.

Најефикаснији у победничком тиму био је Матеуш Понитка са 18 поена, четири мање додао је Алекс Појтрес, док је Артурас Гудаитис убацио 13 кошева.

У саставу Басконије предњачио је Рокас Гиједраитис са 15 поена, испратио га је Лука Вилдоза са 11 кошева.

Погледајте како изгледа Александра Мендез, девојка која је умало украла срце Кристијана Роналда.