ЕВРОЛИГА: Пешић се не предаје тако лако, Барса изборила пети меч, ЦСКА на фајнал-фору (ФОТО)

26.04.2019. 23:04
Svetislav Pešić
Светислав Пешић / Извор: МН Press

Армија ће на финалном турниру играти против Реала.

Вечерас није комплетиран састав финалног турнира Евролиге који ће се од 17. до 19. маја одржати у Виторији, пошто је ЦСКА победом успео да избори пласман, док је Барселона тријумфом против Ефеса успела да избори мајсторицу.

РАТ СЕ НАСТАВЉА: Бокан поново о финалу са Звездом, ударио по Човићу као НИКАД до сада

СУПЕРЛИГА: Пушица одушевио, Партизан дао стотку, а Лендејл забринуо навијаче (ФОТО)

Сагадин УДАРИО по Звезди и није је штедео

После катастрофе у трећој утакмици када су претпрели више него убедљив пораз, Барселона и Светислав Пешић успели су да се подигну и остваре победу у четвртом мечу. Барса је добро почела меч, али је Ефес успео серијом 14-0 да стигне до седам поена на првом малом одмору, који је Барса смањила до полувремена. Прорадио је Барселони шут у трећој деоници, па су Каталонци стигли до преокрета и двоцифреног вођства од 13 поена пред последњу деоницу. Ефес је покушао да се врати, али је Барслелона држала ствари под контролом до краја и изборила пети меч. Кајл Курик са 19 поена и Анте Томић са 13 су предводили Барслеону, док су на другој страни Шеј Ларкин са 20 и Крунослав Симон са 17 били најефикаснији у Ефесу. Василије Мицић није имао своје вече и постигао је четири поена уз по четири скока и асистенције.

Кошаркаши ЦСКА придружили су се екипама Реал Мадрида и Фенербахчеа на фајнал-фору пошто су у четвртом мечу савладали Басконију са 92:83 (20:22, 19:26, 29:23, 24:12) и тако тријумфовали у серији са укупним резултатом 3:1. Армејци ће се у полуфиналу састати са браниоцем титуле Реалом. Домаћин је имао одличну прилику да избори пети меч и евентуално се бори за учешће на фајнал-фору пред домаћим навијачма пошто је домаћин управо Виторија пошто је био бољи ривал током три четвртине меча, имао у једном тренутку и 11 поена предности, али то није било довољно против Армије. Московљани су преокрет направили у последњој четвртини серијом 14:0 највише захваљујући одличној игри Нанда де Колоа, док домаћин седам минутаније постигао поене. Де Коло је био и најефикаснији у ЦСКА са 27 поена, док је Кори Хигинс убацио 19. У Басконији је Винсен Поаре постигао 21, а Патрисио Гарино 16.

Погледајте како изгледа Даница Гајић, супруга Милана Гајића.