ЕВРОЛИГА: Радоњић и српски Бајерн хитају ка плеј-офу, Будућност остварила хет-трик (ВИДЕО)

25.01.2019. 20:54 14:38
Stefan Jović
Стефан Јовић / Извор: ФОТО: EUROLEAGUE.NET

Дарушафакин трећи тријумф.

Изабраници Дејана Радоњића су уписали десету овосезонску победу и по други пут победили Химки овога пута у гостима са 71:60. Мало ко се надао победи Бајерна са двоцифреном разликом након прве четвртине, коју су Руси добили са убедљивих 28:10.

Код Бавараца Дерик Вилијамс имао је 20 поена и пет скокова, а пратио је га је сјајни Владимир Лучић са 15 поена и четири скока. Немања Дангубић је за 19 минута имао један поен, док Стефан Јовић за девет минута није шутнуо на кош. Код домаћина српски плејмејкер Стефан Марковић имао је три поена, пет асистенција и четири изгубљене лопте.

АМЕРИ ОБЈАВИЛИ: Србија има ТРИ играча међу 100 најбољих у НБА, а ево где су остали из СФРЈ (ФОТО)

УМАЛО ДА СЕ ОНЕСВЕСТЕ: Падање на бетон, цепање мајице и шампионски крик Ђоковића после преокрета и шест сати гладијаторске борбе са Надалом (ВИДЕО)

Будућност је остварила трећу узастопну победу. После Дарушафаке и Реала у Морачи је пала и Гран Канарија (75:70). Подгоричани немају шанси да се домогну плеј-офа, али полако долазе до завидног броја тријумфа.

До тријумфа је стигао и фењераш Дарушафака. Славили су са 80:75 против Басконије и тако је шпански представник направио корак уназад од пласмана у плеј-оф.

У последњем мечу ЦСКА је победила у Барселони са 84:76. Цела утакмица је била у егалу, али на крају су Московљани успели да дођу до тријумфа. Утакмицу је обележио потпуно непотребно кошкање 17 секунди пре краја када је све било завршено.

Реал Мадрид - Ефес 92:84

ТАБЕЛА: Фенербахче 18-2, Реал Мадрид 16-4, ЦСКА 15-5, Ефес 13-7, Олимпијакос 12-8, Барселона 11-9, Бајерн 10-10, Басконија 9-11, Армани 9-11, Макаби Тел Авив 9-11, Жалгирис 8-12, Панатинаикос 8-12, Химки 7-13, Гран Канарија 6-14, Будућност 6-14, Дарушафака 3-17