ДЕСЕТКОВАНА ЗВЕЗДА ПАЛА У НАСТАВКУ: Реал у трећој четвртини сломио отпор црвено-белих

18.11.2021. 19:41
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: Фото: Еуролеагуе

Седми пораз тима са Малог Калемегдана.

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у Мадриду од Реала са 79:67 (16:13, 16:19, 25:14, 22:21) у оквиру 11. кола Евролиге и тако доживела седми неуспех у елитном такмичењу, док је Реал стигао до деветог тријумфа.

ТЕШКЕ РЕЧИ ПИПЕНА О ЏОРДАНУ: Мајкл је УНИШТИО кошарку

НАГРАДА ЗА ПАРТИЈУ КАРИЈЕРЕ: Вилбекин најкориснији кошаркаш 10. кола Евролиге

ОДЛИЧНЕ ВЕСТИ ЗА КОШАРКАШИЦЕ: Квалификације за Светско првенство у Београду (ФОТО)

Одабрала је од почетка Звезда једини начин на који је могла да парира Реалу, успоривши максималну игру што се исплатило пошто се Краљевски клуб није најбоље сналазио таквом темпу. Ипак, Реал је имао три поена предности на првом малом одмору. Још боље је све изгледало у игри Звезде у наставку која је држала егал са Реалом да би у 17. минуту поенима Кузмића стигла до вођства 26:25. Црвено-бели нису попустили у одбрани, а на полувремену је било 32:32.

Међутим, Реал је морао у једном тренутку да заигра боље и то се десило у трећој четвртини. Тавареш којег је Звезда успеавала да у мањој или већој мери неутралише у првом полувремену је у трећој деоници потпуно доминирао рекетом, док је истовремено и Ертел погодио тројку и домаћин је у 27. минуту први пут стигао до двоцифрене предности 48:38. Мучила се Звезда у нападу и пред последњу деоницу је Реал водио 57:46. Контролисао је Реал меч у последњих 10 минута, а у 34. минуту стигао и до максималних 19 поена предности 68:49. Није се међутим Звезда предавала и на непуна три минута пре краја је серијом 12-1 успела да смањи на 74:65, али је Ханга у наредном нападу погодио за три и дефинитбвно решио питање победника.

РЕАЛ МАДРИД - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 79:67 (16:13, 16:19, 25:14, 22:21)

ДВОРАНА: Визинк центар.

СУДИЈЕ: Дифалах, Патернико, Коромилас.

ГЛЕДАЛАЦА: 5.825.

РЕАЛ МАДРИД: Козер 5, Нуњез 2, Ертел 9, Фернандез 7, Абалде 9, Ханга 11, Вукчевић, Пооарје 14, Таварес 15, Љуљ, Јабуселе 7, Ндиаје.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Лазаревић, Ускоковић, Давидовац 6, Лазић, Добрић 9, Холинс 16, Симоновић 6, Ивановић 8, МАрковић 2, Кузмић 8, Цирбес 12.

KK Црвена звезда вечерас од 20.45 гостује у Мадриду против Реала у оквиру 11. кла Евролиге. Црвено-бели су дупло коло ове недеље почели поразом против Басконије, док је Краљевски клуб савладао Асвел.

Реал Мадрид је тренутно дртуги на табели Евролиге са осам победа и два пораза колико има и водећа Барселона, али Краљевски клуб има лошију кош разлику. Са друге стране црвено-бели су тренутно на 12. месту са четири победе и шест пораза.

Црвено-бели ће и у овом мечу бити десетковани због проблема са повредама. Лука Митровић је остао у Београду због повреде задовијене у вечитом дербију, а у тиму неће бити Нејта Волтерса и Никле Калинића. Обојица су задобила лакше повреде, па тренер Звезде Дејан Радоњић није желео да ризикује.

40. минут
Реал је славио у 11. колу са 79:67 против Црвене звезде.
38. минут
Звезда је успела да се приближи на 74:65.
35. минут
Реал је стигао до 17 поена предности и полако, али сигурно иде ка новом тријумфу, 70:53.