ЕВРОЛИГА: Реал преживео ДРАМУ у Русији! (ВИДЕО)

04.03.2021. 20:04
Valter Tavares
Валтер Таварес / Извор: Профимедиа

На програму 28. коло.

Нису дозволили кошаркаши Реала да им се понови судбина са претходног гостовања Химкију, када су и поред високе предности изгубили меч од најслабије екипе у Евролиги.

У првој утакмици 28. кола, Краљевићи су у неизвесној завршници савладали Зенит у Санкт Петербургу 75:71 и остали у трци за највиши пласман, пред плеј-оф најелитнијег кошаркашког ранга.

ПОДРЖИ И ТИ ЈОКИЋА У ОБАРАЊУ НОВОГ РЕКОРДА: Један клик те дели од НАЈВЕЋЕГ БОНУСА на свету!

БЈЕЛИЦА У ИЗЛОГУ: За Професора се интересују четири клуба, следи борба за титулу (ФОТО)

НБА СЕ МОЛИ ЗА ЊЕГОВО ЗДРАВЉЕ: Шекил О'Нил у болници (ВИДЕО)

Трка за титулу у Премијер лиги није неизвесна, али зато за пласман у Лигу шампиона јесте веома. У њој се налазе Ливерпул и Челси који играју вечерас (21.15) на Енфилду, а и једнима и другима је овај меч изузетно важан. Квота на кеца је 2,45, на двојку 2,95, на икс 3,30, а на 3 1,89. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Ливерпул - Челси.

Изгледало је да ће Реал рутински одрадити посао против руског тима. Нарочито када је прву четвртину завршио са чак 11 поена предности.

У другој деоници је мадридски клуб стигао и до максималних 14 (15:29), али се упорни кошаркаши Зенита нису предавали и како је меч одмицао, смањивали су високу предност гостију.

Потпуни преокрет настао је у трећој четвртини, када је домаћин преокренуо резултат у своју корист (43:41) и од тада је настала драма. Смењивали су се ривали у вођству, да би Зенит у последњих 10 минута ушао са предношћу од шест кошева (58:52).

До самог финиша меча, домаћин је држао све у својим рукама, али је Реал кошевима Лапровитоле и Козера са слободних бацања успео да обезбеди 17. тријумф у сезони и скочи на пету позицију.

У победничком тиму, најефикаснији је био Таварес са 16 поена, Габријел Дек је додао 15 кошева, док је Алосен убацио 8 поена.

Код Зенита, Пангос је предњачио са 14 поена. Иако је дуго био без постигнутих кошева, некадашњи љубимац Делија Били Берон успео је да буде међу најзапаженијим појединцима у тиму домаћина са 12 кошева, један мање дао је Појтерс, а Понитка се зауставио на 10 поена.