ЕВРОЛИГА: Реал славио, Алба у ОЧАЈНОЈ ФОРМИ пред Звезду! Виртус ДЕМОЛИРАО Валенсију

Одигране су и последње две утакмице вечерашњег евролигашког програма.

ИВАНОВИЋ ДЕБИТОВАО ПОБЕДОМ: Пресудила је вера

ПАРКЕР СЕ ПОЖАЛИО: Асвел није имао помоћ једног од најбољих јер је ЗАБОРАВИО ПАСОШ!

ОБРАДОВИЋ ОТКРИО ПЛАН ЗА МАКАБИ:"Ако ово будемо успели, имамо шансу"

Реал је у Мадриду дочекао екипу Албе, очекивао се занимљив двобој, али је Алба далеко од форме с почетка ове сезоне. Мадриђани су тријумфовали са 90:72, што је Албин пети узастопни пораз после три стартне побде.

Истовремено, Реал је у све бољој форми, ово му је трећи узастопни тријумф, а четврти у последњих пет евролигашких мечева и сада Мадриђани имају скор 5-3.

Највећи део посла краљевски клуб је обавио већ током првог полувремена када је стекао 16 поена предности. Почетком другог полувремена та разлика се увећала на ''плус 24'' и до краја је Реал рутински завршио посао.

Поарије је са 19 поена био најефикаснији у Реалу, а пратио га је Серхио Родригез са 13 поена и девет скокова, док је Џанан Муса меч завршио са 10 постигнутих поена, пет асистенција и три скока. Код гостију најефикаснији Проћида са 13 поена, Тиман и Вецел су га пратили са по 10.

Алба ће у следећем колу дочекати Црвену звезду.

За то време, сличан развој догађаја и у Болоњи, где је Виртус лако изашао на крај са екипом Валенсије. Гости су наступили без Дубљевића и Хермансона и да ли само због њиховог одсуства или још нечег, Валенсија вечерас ни у једном тренутку није била равноправан противник.

На крају, 89:59 за Виртус који сама има половичан скор, 4-4, а Валенсија је прекинула серију од три победе, па сада и шпански тим има по четири победе и пораза.

Виртус је силовито започео меч и после првог квартала је водио са 24:8. Почетком другог квартала било је и 35:13 за Виртус и до краја меча домаћи ни у једном тренутку нису дозволили ривалу да угрози њихову убедљиву предност. Максимално је било 32 поена разлике у корист Виртуса пред крај последње четвртине - 87:55.

Џордан Мики је предводио победничку екипу са 16 поена, Кординије је уписао 15, Лундберг и Оджелеј по 14 поена. Наш Милош Теодосић без поена, али са шест асистенција и пет скокова. У екипи Валенсије само Џонс са двоцифреним учинком - 10 поена.

Кошаркаши Олимпијакоса савалдали су Бајерн у Минхену са 82:71 у оквиру 8. кола Евролиге.

Олимпијакос је била екипа од чијих је руку зависио крајњи исход ове утакмице. Од самог старта наметнули су свој темпо и ниједном током сусрета нису били у заостатку.

Са чак 16 поена вишка окончали су први квартал. Везенков, Фол, Кенон и Вокап су почели јако и Бајерн није могао да парира ни у једном сегменту нити да смисли како да их сачува.

Но, успео је Бајерн одличном другом четвртином да се врати у живот пред паузу, али је Олимпијакос одговорио и то после претходног рибања Јоргоса Барцокаса.

Све у свему, меч није олако решен у корист гостију. Држао се домаћин пред препуним "Ауди домом", Олимпијакос никако није успевао да стави тачку на меч, Бајерн је имао неколико напада да се потпуно врати, али квалитет гостију је ипак био много виши од жеље немачког тима да шокира прошлосезонског учесника фајнал-фора.

Бајерн је тако на скору 2-6, док је Олимпијакос на 6-2 и делују много озбиљније него прошле године.

Предводио их је изузетни Саша Везенков са 20 поена и 13 скокова уз индекс 43, 16 је додао Фол, а 14 Костас Слукас. Огњен Јарамаз је имао 12 поена и био најефикаснији у екипи Бајерна, Владимир Лучић је убацио девет.