ЕВРОЛИГА: Ефесу припала драма у Истанбулу! Тринкијеријев Жалгирис ОБРАДОВАО Партизан

21.03.2024. 20:58
Efes
Ефес / Извор: Фото: Еуролеагуе

Повољности за црно-беле...

Вечерашњи програм у оквиру 31. кола Евролиге почео је утакмицом у Истанбулу, где је домаћи Ефес после велике борбе савладао последњепласирану Албу са 85:84.

ФМП ПОМОГАО ПАРТИЗАНУ: Будућност пала у Железнику!KK FMP

ФМП ПОМОГАО ПАРТИЗАНУ: Будућност пала у Железнику!

(УЖИВО) Партизан - Реал Мадридpr

(УЖИВО) Партизан - Реал Мадрид

"ЧЕСТИТАМ ТЕОДОСИЋУ": Сферопулос саопштио важне вести пред Виртус!Janis Sferopulos

"ЧЕСТИТАМ ТЕОДОСИЋУ": Сферопулос саопштио важне вести пред Виртус!

Ефес је тако на најбољи начин искористио предност домаћег терена у овонедељном ''дуплом колу'', па је после Олимпијакоса пре два дана, савладао и Албу пред својим навијачима.

Уједно је Ефес задржао шансе и за пласман у плеј-ин, сада има 14 победа, колико и Партизан и Валенсија, који тек треба да одиграју своје мечеве у овом колу.

Изгледало је на полувремену да ће Ефес лакше добити овај меч, после одлично одигране друге четвртине коју је добио са 30:17.

Међутим, Алба је у трећем кварталу направила велики преокрет и увела затим утакмицу у драматичну завршницу, али је пресудила тројка Клајбурна на 46 секунди пре краја, када је Ефес повео са 85:81.

Илајџа Брајант је са 24 поена предводио победничку екипу, 13 је уписао Клајбурн, а у Алби су најбољи били Томас и Олинде са по 17 поена.

У мечу одиграном у Каунасу, Басконија Душка Ивановића претрпела је други везани пораз у елитном такмичењу. Домаћин Жалгирис је био далеко бољи, те је славио резултатом 94:76.

Тим Андрее Тринкијерија је на тај начин остварио други тријумф у дуплом колу, док је Басконија уписала други пораз, након оног прексиноћ од Партизана у Београду, и закомпиковала је своју ситуацију у борби за плеј-ин, у којој је остао и Жалгирис, са не баш великим шансама.

Литвански великан сада има скор 13-18, док је Басконија на учинку 16-15.

Жалгирис је од самог старта наметнуо свој ритам, прву четвртину је добио са 25:17, другу са 23:17, па је на велики одмор отишао са огромних 14.

У трећој деоници је одбио почетни покушај екипе Душка Ивановића да се врати и касније је рутински одрадио посао и чак увећао разлику.

Кинан Енас је предводио Жалгирис са 20 поена, а пратио га је Хејс са 17 поена и седам скокова.

Код Басконије, 16 поена и седам асистенција Милера-Мекинтајера, 14 поена Хауарда и 12 нашег Вање Маринковића.