ЕВРОЛИГА: Руди утишао ОАКА арену, Калинић предводио ослабљени Фенер против Арманија (ФОТО)

28.03.2019. 23:04
Rudi Fernandez
Руди Фернандез / Извор: МН Press

Одиграна четири меча 29. кола.

Кошаркаши Панатинаикоса пропустили су одличну прилику да у својој ОАКА арени савладају актуелног шампиона Европе Реал Мадрид, а све то захваљујући сопственој глупости, али и чудесном потезу Рудија Фернандеза који је погодио тројку у последњој секунди. Панатинаикос је одиграо као у трансу првих 10 минута меча и на малом одмору имао великих 18 поена предности 32:14 које је Реал тек незнатно успео да смањи до полувремена (45.33). Друго полувреме је припало Мадриђанима који су мало по мало крунили заостатак за домаћином, а у самој завршници упшлиу готово изједначени. Факунду Камапцу је испала лопта у последњем нападу Реала, али је до ње стигао Фернандез и са девет метара шутирао из очаја - и погодио следивши 17.000 навијача Зелених који су сад под притиском када је у питању пласман у плеј-оф. Валтер Тавареш је са 14 поиена и 16 скокова био незаустављив код Реала, а Фернандез је потигао 13. У редовима домаћина су Кит Ленгфорд и Ник Калатес једини били двоцифрени са по 14 поена.

Фенербахче је ослабљен отпутовао у Милану на мегдан Арманију, али ни то није био проблем за екипу Жељка Обрадовића која је до полувремена стекла двоцифрену предност. Армани је покушао да дође до преокрета у другом полувремену, али се тада разиграо Никола Калинић и заједно са Али Мухамедом осигурао победу Фенеру. Али је са 23 поена био најефикаснији у Фенербахчеу, а поен мање је постигао Калинић. Марко Гудурић постигао је девет поена.

Екипа Будућности имала је прилику да начини изненађење у Шпанији против Барселона, али је екипа Светислава Пешића у последњој четвртини додала гас и решила питање победника. Подгоричани су се одлично супротставили Каталонцима током три четвртине предвођени Данилом Николићем, али се Барслеона на време пробудила и у последњих 10 минута показала ко је квалитетнији тим. Адам Ханга је са 18 поена био најефикаснији у Барселони, док је 14 постигао Роландс Смит. Николић је био далеко најбољи у редовима Будућности са 25 поена, а по 11 су постигли Немања Гордић и Џејмс Бел.

Макаби се у Тел Авиву поигравао са Гран Канаријом. Гости из Шпаније су од старта били у подређеном положају и имали двоцифрени заостатак већ после прве четвртине, да би разлика само расла у корист Поноса Израела. Алекс Тајус је са 20 поена био најефикаснији код Макабија, а пратио га је са 12 Скоти Вилбекин. У Гран Канарији је једини двоцифрени био Ди Џеј Стробери са 11 поена, док је Никола Радичевић остао без учинка.

Олимпијакос - Жалгирис (20.30)

ТАБЕЛА: Фенербахче 24-5, ЦСКА 22-6, Реал Мадрид 22-7, Ефес 18-10, Барселона 17-12, Басконија 15-13, Панатинаикос 15-14, Олимпијакос 14-14, Армани 14-15, Макаби 14-15, Жалгирис 13-15, Бајерн 13-15, Химки 9-19, Гран Канарија 8-21, Будућност 6-23, Дарушафака 4-24.

Погледајте како изгледа Наталија Илић, девојка српског репрезентативца Сергеја Милинковић-Савића.