ЕВРОЛИГА: Сензација у Морачи, Џикић први поразио ЦСКА ове сезоне, Пешић лако са Миланом (ФОТО)

23.11.2018. 22:57
Aleksandar Džikić
Александар Џикић / Извор: МН Press

Комплетирано девето коло.

Вече у Евролиги облежио је шампион АБА лиге Будућност која је у ''Морачи'' савладала ЦСКА и тако Московљанима нанела први пораз ове сезоне у Евролиги. Пропустио је ЦСКА прилику да овери тријумф јер је у једном тренутку имао и 17 поена предности, али се Будућност вратила преко Ерла Кларка и Немање Гордића, да би тројкама Данила Николића дошли до потпуног преокрета у узбудљивој завршници. Имао је ЦСКА последњи напад, али Хигинс није био прецизан. Кларк са 18 и Гордић са 17 поена су предводили Подгоричане, док су у редовима ЦСКА најефикаснији били Де Коло са 19 и Клејбурн са 15 поена.

Жалгирис и даље нема победу на домаћем терену ове сезоне, а овога пута је цео плен однео Химки. Домаћин је био бољи у првом полувремену, имао и двоцифрену предност, али то није било довољно. Химки се вратио и успео да дође до вођства, а у пенал завршници и до победе. Швед је са дабл-дабл учинком био најбољи у Химкију са 25 поена и 10 асистенција, Микеј је додао 20, а Стефан Марковић је постигао 13 поена. У ЖАлгирису је Дејвис такође остварио дабл-дабл са 23 поена и 13 скокова, а Григонис је постигао 13.

Басконија је имала релативно лак посао против Пантинаикоса у Шпанији. Домаћин је на полувремену имао двоцифрену предност коју је повећавао у трећој деоници, па је последњих 10 минута само чувао вођство. Шенгелија је са 16 био најефикаснији, док је 12 постигао Џенинг. У Пантинаикосу су расположени Ленгфорд са 33 поена и Папас са 16.

Светислав Пешић је са Барселоном лако преслишао Армани. Италијански клуб је равноправан ривал био само у првој четвртини када је водио са 25:24, али је у друге четвртине кренуо потпуни повратак Барселоне која је до полувремена стекла двоцифрену предност и константно је увећавала, а затим лако дошла до победе. Ертел је са 20 поена предводио Барселону, а 15 је постигао Курик. У Арманију је са 19 поена најефикаснији био Џејмс, док је 17 додао Брукс. Владимир Мицов постигао је шест поена.

Барселона - Армани 90:80

ТАБЕЛА: Реал Мадрид 8-1, Фенербахче 8-1, ЦСКА 8-1, Ефес 7-2, Армани 6-3, Барселона 6-3, Панатинаикос 5-4, Олимпијакос 5-4, Бајерн 4-5, Жалгирис 3-6, Басконија 3-6, Химки 3-6, Будућност 2-7, Гран Канарија 2-7, Макаби 1-8, Дарушафака 1-8.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.