ЕВРОЛИГА: Сјајно друго полувреме Бајерна недовољно за победу, ЛУДНИЦА у Русији и Грчкој (ВИДЕО+ФОТО)

21.12.2018. 21:57
Dejan Radonjić
Дејан Радоњић / Извор: Профимедиа

Сјајно вече у најквалитетнијем европском такмичењу.

Одигране су последње четири утакмице 14. кола Евролиге, а победе су остварили Химки, Жалгирис, Реал и Армани.

ДОШЛО ВРЕМЕ ЗА РАСТАНАК: Миљеник Делија прелази у клуб који зна само за ТИТУЛЕ (ФОТО)

ЗЕМЉОТРЕС У ЗАГРЕБУ: Пред меч са Партизаном, Цедевиту НАПУСТИЛА три странца (ФОТО)

У првом мечу дана су кошаркаши Химкија на домаћем терену у завршници за инфаркт савладали Дарушафаку резултатом 85:84 (30:18, 15:25, 24:14, 16:27). То је Турцима 12. везани пораз, којим су остали закуцани за дно табеле. Прво полувреме су обележиле велике серије, прво су Руси пред крај прве четвртине направили 8:0, а турски тим је у другој четвртини узвратио серијом 10:0. Одлично је Химки одиграо трећу четвртину и поново се вратио на 12. Изгледало је да ће домаћин рутински решити питање победника, али је у последња два минута уследила серија гостију 11:0 којом су повели, али је у последњој секунди фаулиран Џордан Мики, који је погодио оба слободна бацања за велико славље у Подмосковљу.

Најефикаснији у победничком саставу је био Ди Бост са 19 поена, а двоцифрени су били и Андреј Зубков и Џордан Мики са по 15. Чарлс Џенкинс је меч завршио са осам поена, четири скока и по једном асистенцијом, блокадом и украденом лоптом, док је Стефан Марковић уписао шест поена, четири асистенције, два скока и једну украдену лопту. Гости су лепо распоредили поене, па су по 13 постигли Реј Mekkalum и Мајкл Ерик, 12 Тони Даглас, 11 Џереми Еванс, а по десет Стентон Кид и Занис Пеинерс.

Екипа Жалгириса је дочекала Макаби у Каунасу, а утакмица је завршена резултатом 80:73 (16:16, 23:17, 20:20, 21:20). Првих десет минута је обележила права резултатска клацкалица, а другу четвртину серија домаћина 14:3 захваљујући којој је на полувремену литвански тим био у предности. У трећој четвртини је Жалгирис дошао и до максималних 14 поена предности, али је Макаби добром игром успео да ухвати прикључак. Ипак, Литванци нису допустили Макабију да дође до преокрета, већ су серијом 9:2 потпуно преузели контролу над утакмицом и мирно је привели крају.

Најзаслужнији за победу Жалгириса је био Артурас Милакнис са 16 поена, а пратили су га Брендон Дејвис и Едгарас Уљановас са по 13, Ерон Вајт 12 и Лео Вестерман 11. Најрасположенији у пораженом саставу су били Скоти Вилбекин са 20 и Џони О'брајант са 18 убачених поена, а двоцифрен је био и Мајкл Рол са 12 поена.

Кошаркашима Бајерна није помогла ни подршка славног голгетера Мирослава Клосеа у борби са мадридским Реалом. Баварци су у Минхену поражени резултатом 72:82 (16:27, 15:19, 28:19, 13:17). Реал је прву четвртину окончао серијом 16:3, а у другој деоници је само повећао предност која је на полувремену износила 15 поена разлике. Међутим, изабраници Дејана Радоњића су одиграли феноменалну трећу четвртину и вратили неизвесност у меч када су направили серију 12:2 пред последњих десет минута. Екипа Бајерна је одлично наставила и у последњој четвртини и пришла на два поена разлике, али ипак није имала снаге за потпуни преокрет.

Стефан Јовић је био најбољи у пораженом саставу са 11 поена, пет асистенија, три скока и две украдене лопте. Владимир Лучић је уписао седам поена, три скока, две украдене лопте и једну асистенцију, док је Немања Дангубић меч завршио са по два поена и скока. Осим Јовића, двоцифрени код Бавараца су били и Петери Копонен, Нихад Ђедовић и Данило Бартел са по десет поена. Најзаслужнији за победу Краљевског клуба су били Ентони Рендолф са 22 и Серхио Љуљ са 19 поена, а десет је постигао Треј Томпкинс.

Кошаркаши Панатинаикоса су јуче остали без тренера и довели новог, а данас су поражени на свом паркету од Арманија резултатом 83:86 (23:21, 17:26, 16:17, 27:22). Зелени су боље отворили меч и током уводних десет минута су константно водили, али је затим уследила серија Италијана 12:0 на отварању друге четвртине и онда су Манекени без проблема сачували предност до одласка на паузу. Ни у трећој четвртини Грци нису успели да ухвате прикључак. Домаћа екипа је успела да закомпликује ситуацију у последњој четвртини када је у неколико наврата пришла на три поена заостатка, а десет секунди пре краја чак и на пола коша, али су ипак Италијани однели важну победу.

У последњој секунди првог полувремена Недовић је погодио тројку уз звук сирене што је психички уништило домаће кошаркаше. Недовић је утакмицу завршио са десет поена, шест асистенција и једним скоком, док је Мицов уписао десет поена, пет скокова, две асистенције, и по једну блокаду и украдену лопту. Осим српског тандема, у Арманију су се истакли и Артурас Гудаитис са 20, Куртис Џерелс са 15 и Мајк Џејмс са 12 поена. Бољи од осталих у пораженој екипи је био Ник Калатес са 24 поена, а двоцифрени су били и Никос Папас са 13, Џејмс Гист са 12, као и Никос Папас и Мет Лоџески са по 11 поена.

Панатинаикос - Армани 83:86

ТАБЕЛА: Фенербахче 13-1, Реал 12-2, ЦСКА 11-3, Ефес 9-5, Олимпијакос 9-5, Бајерн 7-7, Барселона 7-7, Жалгирис 7-7, Армани 7-7, Панатинаикос 6-8, Басконија 6-8, Гран Канарија 5-9, Химки 5-9, Макаби 4-10 Будућност 3-11, Дарушафака 1-13

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.