ЕВРОЛИГА: Жалгирис шокирао Барселону, Фенербахче задржао савршен учинак (ФОТО)

20.10.2022. 22:35
KK Žalgiris
KK Жалгирис / Извор: KK Жалгирис

Одиграно пет мечева четвртог кола.

Одиграни ус први мечеви четвртог кола Евролиге, а изненађење се догодило у Литванији где је Жалгирис савладао Барселону са 73:72, док је у једнако узбудљивој завршници Фенербахче победио Валенсију 79:77. Макаби је лако изашао на крај са Асвелом 88:69.

СТВАРНО НАЈБОЈЛИ: Сикма МВП трећег кола Евролиге

РАДОЊИЋ СЕ ОГЛАСИО ПОСЛЕ ДЕБАКЛА: Имамо само 48 сати!

Жалгирис је против фаворизоване Барселоне коју предводи бивши тренер Литванаца Шарунас Јасикевичијус остварио другу узастопну победу и нанео Каталонцима други пораз у веома узбудљивом мечу. Добро су Литванци парирали Барселони, а бољом игром у другој четвртини успели да стекну и вођство 44:35. Међутим, Каталонци су се вратили у трећој деоници и на уласку у последњи период водили 56:55. После вођства Жалгириса 67:61, Барселона се ипак вратила и повела 70:69, али се ушло у драматичну завршницу. Еванс је погодио једно бацање 15 секунди пре краја за вођство Жалгириса 73:70, да би Лапровитола погодио оба бацања и смањио на 73:72. Еванс је изгубио лопту за Жалгирис девет секунди пре краја, али Барселона није успела чак ни да упути шут и Литванци су стигли до победе. Еванс је са 18 поена предводио Жалгирис, док су по 15 погодили Смитс и Улановас. У Барселони је 12 постигао Јан Весели, док је Никола Калинић имао учинак од четири поена.

Фенербахче је савладао Валенсију за четвти узастопни тријумф, али није све деловало добро за турски тим после првог полувремена пошто су гости из Шпаније водили 43:34. Ипак, Фенербахче је стигао до преокрета у трећој деоници када је погодио шест тројки и повео 60:58. Није се Валенсија предавала, држали су се Шпанци до самог краја када се ушло у пенал завршницу у којој су мирнији били играчи Фенербахчеа и стигли до победе. Вилбекин са 20 и Хејс са 17 предводили су Фенербахче док је Марко Гудурић постигао 10 поена. У Валенсији су Џонс и Мотли постигли по 16 поена.

Макаби је члако стигао до победе против Авсвела. Француски тим је играо добро само у првој четвртини када је имао и предност 21:15, али су преостале три четвртине протекле у знаку Макабија, посебно трећа па је Понос Израела стигао до убедљивог тријумфа. Лоренцо Браун је био најефикаснији у Макабију са 17 поена а Колсон је додао 13. Нандо Де Коло је предводио Асвел са 15 поена.