ЕВРОЛИГА: Жалгирису победа, Таваресу рекорд, Нуа тројком срушио Олимпијакос

15.12.2022. 22:56
KK Žalgiris
KK Жалгирис / Извор: Фото: Еуролеагуе

Одиграни први мечеви 14. кола.

Одиграни су први мечеви 14. кола Евролиге, а осим Црвене звезде у преостала три су победе остварили домаћини. Жалгирис је успео да савлада Реал са 81:72, Бајерн је био бољи од Барселоне 97:92, док је Асвел тројком Нуа десетинку пре краја победио Олимпијакос са 77:75.

МЕСИНА: Заслужили смо победу

РАТНИЦИ У ПРОБЛЕМУ: Повредио се Стеф Кари, следи му дужа пауза (ФОТО)

ИВАНОВИЋ МИРАН ПОСЛЕ ПОРАЗА: Играчима је у ЧЕТИРИ речи рекао све

Жалгирис је после три узастопна пораза успео да прекине серију лоших резултата пошто је савладао у Каунасу Реал Мадрид 81:72. Домаћин је имао резултатски заостатак од три поена после прве четвртине, али је у наставку успео да дође до вођства од два поена на полувремену. Са поеном предности је Жалгирис ушао у последњуу деоницу, а затим је серијом 8-0 успео да реши и питање победника. Кинан Еванс предводио је домаћина са 20 поена, а поен мање постигао је Едгарас Улановас. У Реалу је Џанан Муса постигао 22, а Марио Хезоња 17 поена. Валтер Таварес је постигао седам поена уз седам скокова, али је имао и шест блокада по чему је постао рекордер на вечној листи Евролиге.

Бајерн је успео у Минхену да савлада Валенсију, а у прилично изједначеном мечу пресудила је друга четвртина коју је Бајерн добио са седам разлике и ту предност успео да сачува до краја. Кори Волден је са 18 поена био најефикаснији у Бајерну, док је Исак Бонга постигао 14. Огнејн Јарамаз псотигао је шест поена. Код Валенсије је Бојан Дубљевић постигао 28 поена, а Џеред Харпер је додао 15.

Асвел је успео да оствари трећи узастопни тријумф пошто је у неизвесној завршници савладао Олимпијакос који је на полувремену имао 16 поена предности. Међутим, француски тим је успео да се потпуно врати у утакмицу и избори се за неизвесну завршницу у којој је Амине Нуа постигао тројку десетинку пре краја за тријумф. Џона Метјус и Шарл Кауди су постигли по 14 поена за Асвел, док су поен мање ималои Нуа и Надо Де Коло. Саша Везенков је био најефикаснији у Олимпијакосу са 16 поена, а 14 је постигао Ајзеа Канан.