ЕВРОЛИГА: Звезда на крилима Делија покорила Милано (ФОТО)

16.03.2017. 22:37
Ognjen Kuzmić
Огњен Кузмић / Извор: МН Press

Српски шампион тријумфом над Арманијем направио џиновски корак ка ТОП 8 елитног европског клупског такмичења.

Црвена звезда је савладала Армани у Милану у 26. колу Евролиге са 71:78.  Црвено - бели су сјајно почели један од одлучујућих мечева за пласман у ТОП 8 фазу Евролиге. Српски шампион је од старта сусрета у "Медиоланум форуму", на крилима пар хиљада Делија, које су допутовале у Италију на овај важан дуел,  наметнуо жесток ритам и демонстрирао сјајне шутерске способности.

Утакмицу је отворио Лазић тројком, а затим је са далекометном паљбом наставио Џенкинс (4:10, 5. минут). У истом темпу наставио је и расположени Гудурић, који је из продора најпре поставио резултат 4:12 у 6. минуту, а потом и исход прве четвртине (10:25).

КАКАВ МАЛЕР: Повреда репрезентативца Србије! (ВИДЕО ФОТО)

ДА ИХ РАЗУМЕЈУ: Делије ЗАГРМЕЛЕ на италијанском (ВИДЕО)

И другу деоницу је Звезда почела силовито, Симоновић је тројком свом тиму донео „плус 18“ (10:28,11. минут), а исти играч са истог одстојања је поентирао и за највеће вођство црвено-белих (15:33, 13. минут).

Потом су се домаћи мало тргли и поенима Паскола, Сандерса и Хикмана смањили предност ривала на 28:37, три минута пре одласка на велики одмор. Београђани су потом одржавали десетак поена предности, али више нису толико доминирали при чему је италијански тим полако и сигурно добијао на сигурности.

АС АРМАНИЈА ИЗНЕНАДИО: Са Делијама имам ОВАКАВ однос (ФОТО)

У редовима Миланеза у првом полувремену епизодну улогу су имали наше репрезентативци Мирослав Радуљица и Милан Мачван, поготово овај први који је одавно у немилости тренера Јасмина Репеше. До краја првих 20 минута утакмице Кузмић је сачувао Звездину дистанцу од 12 поена, да би се на паузу отишло при резултату 31:43.

Сличан однос снага виђен је и почетком наставка, Гудурић је постигао тројку, али Абас је смањио вођство Звезде на девет поена (37:46, 23. минут), да би Волтерс поново вратио Београђане на „плус 12“ (37:49), а потом освојио лопту и постигао нове важне поене (39:51, 24. минут). Међутим, после тога је уследила растрзана игра изабраника Дејана Радоњића, да би Мачван после низа грешака оба тима вешто поентирао за 43:51, а потом и вратио Армани у игру новим поготком (45:51, 27. минут).

С друге стране, Звездин адут Волтерс је узвраћао истом мером (45:54), а домаћи су се затим примакли и на 47:54, учинивши утакмицу занимљивијом. До завршетка трећег квартала наш првак је чувао преимућство од десетак поена, па се на последњу мини паузу отишло код округлог скора 50:60.

МВП АБА ЛИГЕ ЈЕ СРБИН: Никад нећете ПОГОДИТИ о коме је реч (ВИДЕО)

Последња деоница отворена је поенима Паскала и Хикмана, па је борба од 32. минута постала неизвесна (56:60), а серију Арманија 8:0 наставио је је Ћинћарини (58:60) и заокружио Хикман на 10:0, који је изједначио резултат на 60:60, док је Звезду у тим тренуцима одржавао у животу Кузмић (62:65).

Црвено-бели затим преко Гудурића поново резултатски одмичу (62:67, 35. минут), а онда је сјајни Кузмић наставио да прави проблеме противнику у рекету (65:71).

Два минута пре завршетка утакмице на семафору је стајало 65:73 (Лазић је био прецизан оба пута са линије пенала) и Звезда је била на прагу важног тријумфа.

Потом су Симоновић и Џенксинс рутински ставили тачку на меч.

ЕМПОРИО АРМАНИ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА  71:78 (10:25, 21:18, 19:17, 21:18 )

ДВОРАНА: Медиоланум

ГЛЕДАЛАЦА: 11. 289

СУДИЈЕ: Ерезуело, Латисевс, Фриц

ЕМПОРИО АРМАНИ: Меклин 9, Хикман 14, Радуљица 4, Мачван 8, Пасколо 11, Ђардини, Ћинћиарини 7, Сандерс 12, Абас 6.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Волтерс 8, Томпсон, Дангубић 3, Митровић, Лазић 7, Добрић, Симоновић 13, Ракићевић, Џенкинс 11, Гудурић 12, Кузмић 15, Бјелица 9.