ЕВРОЛИГА: Звезда се борила, али пала у неизвесној завршници од Басконије (ВИДЕО+ФОТО)

23.11.2017. 22:45
Ognjen Dobrić
Огњен Добрић / Извор: МН Press

Црвено-бели доживели седми пораз.

Кошаркаши Црвене звезде доживели су и седми пораз у Евролиги пошто је Басконија славила у Београду после неизвесне завршнице са 85:81 (22:17, 25:21, 17:19, 21:24). Црвено-бели су током целе утакмице били у резултатском заостатку, али су успели да меч ув3еду у неизвесну завршницу, али су гости из Шпаније ипак успели да дођу до победе у Београду.

За разлику од претходних мечева Црвена звезда је овог пута добро почела меч у слабо испуњеној Арени због утакмице фудбалског клуба црвено-белих против БАТЕ Борисова у Лиги Европе. Међутим, после уводне предности од 4:0, после само 60 секунди гости из Виторије преузели су инцијативу и прешли у вођство на крилима Тиме и Џенинга. Борили су се црвено-бели па се играло кош за кош, а Бјелица је поново донео предност Звезди. Ипак, Басконија се није предавала и поново је Тима иницирао налет гостију, да би се разиграо и Шенгелија па су гости брзо стекли предност 20:12, а вођств осу сачували и на првом малом одмору.

Пет поена предности Басконија је чувала и у уводним минута деруге четвртине, да би Звезда преко Фелдина пришла на 26:24, али је домаћину константно недостајао тај завршни ударац да дефинитивно меч доведе у егал, а Тима и Шенгелија су одржавали предност Басконије. Гости су тројком Џенинга стигли у 18. минуту до максималне предности (46:32), да би црвено-бели успели до полувремена да приђу на једноцифрени заостатак.

У 23. минуту Басконија је поново имала двоцифрену предност (52:42) поготком Тиме, да би Добрић тргао Звезду која је убрзо пришла на 52:48. Међутим, тај налет је зауставио Џенинг, а Басконија је успешно одржавала од четири до шест поена предности. Црвено-бели су имали великих проблема у тим тренуцима са шутем за три пошто су погдили тек два пута из 15 покушаја, па су гости поново стекли двоцифрену предност када је тројку постигао Бубоа у 29. минуту (64:54), а Звезда је само успела да смањи поготком уз фаул Лесора.

Последњу четвртину Звезда је отворила са две троје у низу Фелдина и Давидовца, али добру игру у нападу није пратила и добра одбрана. Ипак, Лесор је имао добру ролу па је Звезда успела у 36. минуту да смањи заостатак на 73:70 и најави неизвесну завршницу, да би млади Француз још једном погодио уз фаул и сигурним извођењем слободног бацања донео Звезди изједначење 73:73 у 35. минуту. Очигледан налет Звезде гости нису успевали да зауставе, а Давидовац је после дужег времена домаћину са пенала донео вођство 75:73, али су Џенинг и Војтман ипак вратили вођство на страну Басконије. Добрић је постигао тројку и донео ново изједначење, али је узвратио на исти начин Тима и поново су гости водили. Лесор је поново приближио Звезду са пенала, али је Војтман погодио па је Басконија у последњи минут ушла са четири поена предности (83:79)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - БАСКОНИЈА 81:85 (17:22, 21:25, 19:17, 24:21)

ДВОРАНА: Београдска арена.

СУДИЈЕ: Патернико, Коромилас, Силва.

ГЛЕДАЛАЦА: 5.400

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Радичевић, Дангубић, Давидовац 7, Лазић 2, Добрић 17, Фелдин 10, Апић, Јанковић 8, Рочести 4, Лесор 19, Јовановић 5, Бјелица 9.

БАСКОНИЈА: Вилдоза, Гонзалес, Тима 15, Војтман 17, Малманис 3, Уертас 3, Бобуа 10, Џенинг 13, Грејнџер 6, Поире 2, Мартинез, Шенглеија 16.

Уникаха - ЦСКА (20,45)

ТАБЕЛА: Олимпијакос 7-2, ЦСКА 6-2, Реал Мадрид 5-3, Фенербахче 5-3, Панатинаикос 5-3, Химки 5-3, Макаби 5-4, Жалгирис 5-4, Бамберг 5-4, Барселона 4-5, Басконија 4-5, Уникаха 3-5, Валенсија 3-6, Армани 3-6, Ефес 2-7, Црвена звезда 2-7.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.