ЕВРОЛИГА: Звезда СРУШИЛА Понос Израела после велике драме! (ФОТО)

26.10.2017. 20:51
Tejlor Ročesti
Тејлор Рочести

Гости су на полувремену имали 10 поена вишка.

Црвена-звезда је у 4. колу Евролиге у београдској "Арени" тражила искупљење за пораз од Химкија од пре два дана у вечерашњем мечу са Макабијем и забележила велики тријумф 87:84 (19:24, 20:25, 23:12, 25:23). Тим са Малог Калемегдана је пред неочекивано малим бројем гледалаца (8.230), с обзиром на капацитет наше највеће дворане, играо нови европски меч и успео да настави победоносни низ из прошле сезоне у дуелима са Поносом Израела (2:0), са којим после овог сусрета има скор у Евролиги 4:3!

Док су Делије пробијале звучни зид током химне Евролиге, играч Макабија је "ЛУДОВАО" (ВИДЕО)

ИМПРЕСИОНИРАНИ БОГДАНОВИЋЕМ: Саиграчи никад јаче НАХВАЛИЛИ Богдана (ФОТО)

Црвено-бели су добро отворили меч (2:2, 2. минут Фелдин и 5:2, тројка Бјелице), али гости су убрзо повели тројком Болдена 7:10 (5. минут) и потпуно преокренули ситуацију у своју корист. Израелци су играли све сигурније и повећавали вођство (10:16, 7. минут и 15:22, 9. минут), да би Фелдин поставио резултат прве четвртине 19:24.

Држао је Макаби стално Звезду на дистанци од четири, пет поена, с тим што су се црвено-бели у неколико наврата примицали на минус један. Борили су се Фелдин, Рочести, Лесор, Јовановић и остали играчи тренера Душана Алимпијевића, али ипак, шкрипало је у одбрани и скоку, а гостујући састав је био неумољив.

У 19. минуту је било 38:46, после серије Макабија 7:0, а минут касније Звезда је била у минусу 10 поена (39:49). Кош домаћих немилице су пунили Томас, Кејн и Кол и са тим резултатом се отишло на велики одмор.

Српски и регионални шампион је почетком наставка кренуо фуриозно и примакао се на 52:54 (24. минут, Рочести) и пробудио Делије, које су загрмеле поготово када је одлични Бјелица поентирао за Звездино поновно вођство - 57:56 (28. минут).

Исти играч је постигао тројку за још један преокрет 62:61 (29. минут), а тим резултатом је завршена трећи период.

ТРЕЋА СРЕЋА: Мартина Хингис после два покушаја сада заиста одлази у пензију (ФОТО)

Последња четвртина донела је много узбуђења, у 35. минуту Фелдин је тројком поставио изједначење 74:74.

Три и по минута пре краја утакмице било је 74:76, а тада је Добрић постигао тројку (77:76), али незаустављиви Томас постиже нове поене за Макаби, после чега Рочести убацује нову Звездину тројку 80:78, да би Џексон из продора изједначио на 80:80.

Био је то увод у последња три минута драме. Фелдин је затим шутирао три слободна бацања и постигао два поена (82:80),

а после новог  изједначења (84:84), Рочести постиже поене злата вредне (86:64), 39 секунди пре краја сусрета. У самом финишу су Алимпијевићеви пулени искористили пар грешака гостију и искусно победили.

Валенсија – Уникаха (21)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - МАКАБИ  87:84 (19:24, 20:25, 23:12, 25:23 )

Дворана: Арена. Гледалаца: 8.230. Судије: Ламоника (Италија), Перуђа (Шпанија) Пантер (Немачка).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Радичевић 3, Давидовац, Лазић 1, Лазаревић 3, Антић 7, Добрић 8, Фелдин 19, Рочести 22, Лесор 6, Јовановић 2, Бјелица 16.

МАКАБИ: Томас 28, Рол 11, Кејн 4, Тајс 6, Дибартоломео 2, Коен, Сегев, Коле 4, Болден 11, Паракуски 4, Зосман, Џексон 14.

Табела: Реал 4-0, Химки 3-0, Олимпијакос 3-0, Валенсија 2-1, ЦСКА 2-1, Фенербахче 2-1, Макаби 2-2, Црвена звезда 2-2, Жалгирис 2-2, Барселона 1-2, Уникаха 1-2, Бамберг 1-2, Панатинаикос 1-2 , Армани 0-3, Анадолу Ефес 0-3, Басконија 0-3.