ЕВРОЛИГАШКА БОМБА! Партизан доводи СЈАЈНОГ Американца који је ове сезоне БЛИСТАО у Евролиги
Кошаркашки клуб Партизан има пред собом меч четвртфинала АБА лиге против Босне у плејофу, имају и завршницу Суперлиге Србије, али црно-бели исто тако и планирају екипуа за идућу сезону. Како преносе шпански медији, они преговарају са Кобијем Симонсон.
Коби Симонс је овог лета стигао у Басконију и играо је доста променљиво у екипи Басконије, али је имао и доста партија у којима је блистао. Током Евролиге је имао просек од 11.1 поена и три асистенције, уз просечан индекс од 10.8. Наравно, њему је такође потребан период привикиавања на Евролигу.
Пре него је стигао у Басконију, он је играо у Џи лиги за Мемфис Хасл, а био је и у НБА лиги где је играо за Мемфис Гризлисе и Кливленд Кавалирсе. Био је у Кантон Џарџу, али и Гринсбороу Сворму. Први пут је у Европу дошао 2021. године, кад је отписао за Стал Остров и имао је просек од 13.8 поена и 3.1 асистенције, те 2.8 скокова.
Вратио се у Америку, а онда је играо и у Кини и Порторику.
Ове сезоне је у Ендеса лиги имао просек од 12.2 поена и 2.5 асистенција док је играо за Басконију. Оно што наводе Шпанце јесте и то да Басконија још не зна да ли ће Паоло Галбијати остати на месту тренера, док се не зна ни ситуација са Кобијем Симонсом.
Он би могао да постане још један играч који напушта ову екипу, пошто је познато да Трент Форест има договор са Фенербахчеом, Мамадија Диакитеа желе бројни евролигаши, као и Тимтија Лувавуа. Симонс је био на прагу да продужи уговор средином априла, требало је да добије и ЕУ пасош, чиме не би заузимао место странца.
Међутим, како кажу Шпанци - у међувремену је Партизан започео преговоре с њим, али постоје и други заинтересовани клубови из Европе.