ЕВРОПА ДРХТИ ПРЕД ЦРВЕНО-БЕЛИМА: Звезда НЕМИЛОСРДНА и према Панатинаикосу (ГАЛЕРИЈА)

26.01.2017. 20:47
Mitrović
Митровић / Извор: МН Press

Седма узастопна победа Радоњићеве чете у Евролиги.

Нема им равног! Кошаркаши Звезде остварили су и седми тријумф заредом и на тај начин поставили рекорд Евролиге, по броју везаних победа. Изабраници Дејана Радоњића наставили су сигурно да корачају ка осам најбољих европских клубова и, после првака Европе московског ЦСКА, Реала, Жалгириса, Фенербахчеа, Макабија и Басконије, савладали су и Панатинаикос 72:66 у 20. колу Евролиге. На тај начин, српски шампион реванширао се Зеленима за убедљив пораз у Атини и, што је важније, побегао им за победу на табели.

Делије скандирале Радоњићу, и ГРМЕЛО ЈЕ само тако (ФОТО)

Маестрално је Црвена звезда отворила утакмицу. Рафали су се ређали у мрежици Грка, до те мере да је у 7. минуту на семафору стајало нестварних 16:0. Умеле су Делије да награде аплаузом тројку Џејмса, када су гости коначно успели да погоде обруч црвено-белих. Тако је тим са Малог Калемегдана поставио и нови рекорд у Евролиги, обзиром да је против ЦСКА српски шампион у 6. минуту водио 13:0.

Како је време одмицало, Зелени су успостављали равнотежу и полако се приближавали. Тако је серијом 14-2 Панатинаикос успео да смањи минус на 18:14 и меч потпуно учини неизвесним. Није посустао домаћин, па је Бјелица шутем за три поена донео опет опипљивих шест разлике, да би недуго затим и Бранко Лазић вратио на "плус десет", у 3. минуту друге четвртине (31:21). Међутим, упорни Грци вратили су брејком и новом серијом дошли на само кош минуса (33:31).

Гости су у трећем минуту другог полувремена стигли и до изједначења (42:42). У тим тренуцима незаустављиви Гебријел, који је константно држао ПАО у игри, 17. поеном донео је први резултатски егал. Ипак су црвено-бели до почетка последње деонице успели да остваре предност и задрже је до краја меча.

У тиму Звезде најефикаснији су били Марко Симоновић и капитен Лука Митровић, док се код Зелених из Атине истакао већ поменути Гебријел.

МОГАО ЈЕ ТАБЛУ ДА ПОЛОМИ: Митровић закуцао и све се ТРЕСЛО (ВИДЕО)

Црвена звезда - Панатинаикос 72:66 (20:14, 19:19, 18:23, 15:10)

Дворана: "Александар Николић"

Судије: Пукл, Замојски, Силва.

Гледалаца: 6.387

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Волтерс 5, Томпсон 6, Митровић 11, Лазић 5, Добрић, Симоновић 13, Ракићевић, Џенкинс 6, Гудурић 4, Јовић 7, Кузмић 10, Бјелица 5. Тренер: Дејан Радоњић.

ПАНАТИНАИКОС: Синглтон 5, Николс, Риверс 12, Џејмс 19, Фоцис, Папас 2, Фелдејн, Харалампопулос, Гебријел 23, Ђентиле, Бурусис 3, Калатес 2. Тренер: Ћави Пасквал.

СЕДМА ВЕЗАНА, А ТВИТЕР ГОРИ: Фотка Радоњића и зелено-белог зеца је ПОБЕДИЛА (ФОТО)

Реал - Армани (21)

Табела: Реал 14-5, ЦСКА 14-5, Олимпијакос 13-6, Фенербахче 13-7, Црвена звезда 12-8, Панатинаикос 11-9, Басконија 11-8, Дарушафака 10-9, Ефес 9-10, Барселона 8-11, Бамберг 7-12, Жалгирис 7-12, Уникс 7-13, Галатасарај 6-14, Макаби 7-13, Армани  6-13.