БРАВО ДЕВОЈКЕ: Србија је на крову Европе (ФОТО)

27.06.2021. 20:34
Ženska košarkaška reprezentacija Srbije
Женска кошаркашка репрезентација Србије / Извор: Фото: fiba.basketball

Утакмица за злато се игра у Валенсији.

Кошаркашице Србије освојиле су титулу шампиона Европе пошто су у репризи финала из 2015. савладале селекцију Француске са 63:54 (14:11, 17:15, 17:14, 15:14) и тако по други пут постале најбоље на Старом континенту. Изабранице Марине Маљковић готово цео меч су имале предност, у појединим тренуцима и 18 поена вишка, Францускиње су запретиле крајем треће деонице, али су српске грације све издржале и заслужено стигле до златне медаље.

КВОТА КИДА! Да ли ће Лукаку бити НАЈБОЉИ СТРЕЛАЦ првенства - КЛАДИ СЕ

ПОСЛЕ ПОРАЗА ОД СРБИЈЕ СТИГЛА МЕДАЉА: Белгија савладала Белорусију у мечу за бронзу

ОБРАДОВИЋ ПИКИРАО ПРВО ПОЈАЧАЊЕ: Снажни центар из Шпаније на радару Партизана (ВИДЕО)

Францускиње су боље отвориле меч и имале предност, али је то потрајало само у неколико уводних минута, да би Србија преузела вођство тројком Ане Дабовић. Од тог тренутка Србија је константно била у вођству, а после прве четвртине обележене промашајима српске грације водиле су 14:11. Одличну одбрану је Србија играла од почетка меча, али је то посебно дошло до изражаја у другој четвртини када је Француска стигла до 18:18. Од тог трентука је Србија направила серију 13-0 и стигла до вођства 31:18. Ипак, Францускиње су до полувремена успеле да преполове предност Србије која је на великом одмору износила 31:26.

Сјајно су изабранице Марине Маљковић отвориле друго полувреме. Одбрана Србије била је нерешива енигма за Францускиње, док су у нападу Андерсон, Дабовић и Брукс подизале предност Србије која је стигла до максималних 18 поена предности 46:28 у 26. минуту. Ипак, у последња четири мниута  Србија је ушла у серију грешака, а Францускиње са линије за слободна бацања у последњих 10 минута улазе са само осам поена заостатка. Међутим, није то пореметило кошаркашице Србије. Мирно су играле у последњој четвртини, стигле поово до двоцифрене предности коју су успешно чувале до саме завршние. Францускиње су успеле да вежу две тројке, али било је то све од њих у овом финалу и злато је припало Србији.

Женска кошаркашка репрезентација Србије вечерас од 21 час у Валенсији играју финални меч Европског првенства против селекције Француске. Биће то реприза финала из 2015. када је Србија такође предвођена селекторком Марином Маљковић успела да освоји титулу шампиона Европе, а Србија је скалп Францускињама скинула и у мечу за бронзу на Олимпијским играма у Рију 2016.

Српкиње су до финала дошле преко Белгије у мечу за инфаркт који је решен у последњим тренуцима 74:73, а Белгијанке су чак и постигле кош за победу који је поништен јер је истекло време. На другој страни Францускиње су имале лакши посао пошто су савладале Белорусију 73:61. Ипак, ништа од тога неће бити важно кад крене борба за златну медаљу.

40. минут
Србија је шампион Европе. Тим Марине Маљковић савладао је Француску са 63:54.
38. минут
Чува Србија двоцифрену предност 59:48.
35. минут
Србија чува предност 57:46.
33. минут
Добро почиње Србија последњу деоницу, Брукс погађа тројку, а затим после добре одбране и контрее поново Брукс погађа и Србија поново има двоцифрену предност 55:42

ИВ ЧЕТВРТИНА

30. минут
После бацања Француске и неколико грешака Србије, вођство Србије пред последњу четвртину је смањено на 48:40.
29. минут
Француска је пришла на 48:34, а Марина Маљковић је одмах реаговала тај-аутом.
26. минут
Расте предност Србије после тројке Јовановић, Србија је у серији 15-2 од почетка треће четвртине, 46:28.
25. минут
Јопш једном Ана Дабовић погађа тројку и доноси Србији поново максималну предност од 13 поена 39:26.
24. минут
Одлично је Србија пчела друго полувреме, Дабовић погађа тројку и Србија поново има двоцифрену предност 36:26.
21. минут
Почело је друго полувреме.

III ЧЕТВРТИНА

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

20. минут
Крај првог полувремена, Француска је успела да преполови разлику и Србија на велики одмор одлази са вођством 31:26.
17. минут
Погађа Андерсон и доноси прву двоцифрену предност за Србију 29:18.
16. минут
Поново Србија стиче нешто већу предност, погађају Андерсон и Брукс, а затим и Васић постиже тројку и Србија води 27:18.
14. минут
Успела је Француска серијом 7-0 да стигне до изједначења, али је Шкорић зауставила ту серију са линије за слободна бацања и Србија води 20:18.
12. минут
Добро Србија отвара другу четвртину и стиже до вођства 18:11.

II ЧЕТВРТИНА

10. минут
Крај прве четвртине. Водила је Србија у једном тенутку 14:9, али је на први мали одмор отишла са предношћу 14:11.