02.01.2024. 17:23
Nikola Topić
Никола Топић / Извор: Фото: euroleaguebasketball.net

Дуел 18. кола Евролиге.

Кошаркаши Црвене звезде су савлдали Фенербахче у Истанбулу са 85:76 (18:26, 16:9, 23:22, 28:19) у утакмици 18. кола Евролиге. Очигледно да је уродило плодом "чишћење" екипе и црвено-бели су дошли до врло вредне победе.

Шта све можеш за 30 секунди?Mozzart

Шта све можеш за 30 секунди?

Марко Симоновић напушта Црвену звезду!?Marko Simonović

Марко Симоновић напушта Црвену звезду!?

Навијачи Звезде чекају у редовима улазнице за евролигашки дерби против Партизана (ВИДЕО)KK Crvena zvezda

У првој деоници Звезда је играла добро, али домаће је служио шут и зато су ту четвртину решили у своју корист резултатом 26:18.

Ипак, одбрана шампиона Србије је била феноменална у другој четвртини. Изабраници Шарунаса Јасикевичиуса су за тих десет минута постигли само девет поена и на одмор је Фенербахче отишао са само поеном вишка - 35:34.

ФЕНЕРБАХЧЕ - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 76:85 (26:18, 9:16, 22:23, 19:28)

Дворана: Улкер спорт

Град: Истанбул

Судије: Емилио Пере, Јакуб Замојски, Максим Бубер

ФЕНЕРБАХЧЕ: Мотли 11, Вилбекин 14, Шанли 3, Папајанис, Махмутоглу, Хејс Дејвис 21, Биберовић 4, Гудурић 3, Дорси 8, Калатес 2, Мадар 8, Сестина 2. Тренер: Шарунас Јасикевичијус.

Ц. ЗВЕЗДА: Теодосић 6, Ханга 12, Давидовац, Лазић 8, Тоби 3, Боломбој 24, Илић, Недовић 7, Геидраитис 19, Гилеспи, Топић 4, Дос Сантос 2. Тренер: Јанис Сферопулос.

Фенербачхе је сјајно отворио трећу деоницу. Дошли су до плус 11, али су опет изабраници Јаниса Сферопулоса предвођени Џоелом Боломбојом стигли до егала и у последњих десет минута се ушло са нерешеним резултатом.

У последњој деоници вођство је целим током била на страни Црвене звезде, а на нешто мало мање од два минута пре краја била је после бацања Рокаса Геидраитиса црвено-бели су коначно стигли и до двоцифрене предности.

То су успели да сачувају до краја и тако је Звезда показала да има тим који ако овако буде играо мора да се бори за пласман међу првих десет.

Уживо ток меча можете пратити овде

КРАЈ МЕЧА

40. минут
Смањују домаћи на мис седам (72:79) и Сферопулос зове минут одмра да смири играче. Погађа Боломбој оба бацања - 72:81. Вилбекин погађа тројку - 75:81. Недовић затим сигуран са линије бацања - 75:83. Хејс Дејвис даје само поен - 76:83. Геидратис на бацањима не промашује 76:85. То је и коначан резултат.
39. минут
Геидратис је на бацањима био успешан - 67:78.
38. минут
Звезда краде лопту, али Калатес је враћа тако што је отима Недовићу. Ник је фаулиран, али није погодио ниједно. Ипак, лопта је и даље у поседу домаћих.
38. минут
Када је тешко - Милош Теодосић. Прва тројка на мечу Звездиног плеја - 67:76. Јасикевичијус зове минуту одмора.
28. минут
Недовић промашује тројку, али извлачи Мотлију фаул у нападу и то његов пети на мечу- До ктраја је два минута и 39 секунди - 67:73.
37. минут
Ово није требало Звезди. Боломбој у прављењу блока пом процени судија прави фаул у нападу. Ипак, Одличном одбраном репрезентативац Русије се искупио.
36. минут
Јаго из безизлазне ситуације успева да дода до Боломбоја који је фаулиран. Погађа оба бацања - 65:73. Затим и Мотли прави фаул у нападу. До краја је тачно четири минута.
34. минут
Немања Недовић сада погађа за три - 61:69.
33. минут
Недовић не погађа за три, остаје плус шест за Звезду 60:66.
32. минут
После коша Лазића, тројку погађа Гудурић. Одмах узвраћа истом мером Бранко Лазић - 60:64.
31. минут
Први поени Јага и то из тешке ситуације - 57:59.

КРАЈ ТРЕЋЕ ЧЕТВРТИНЕ

30. минут
Геидратис хвата лопту и нападу и са бацања смањује на 57:55. После скока Недовића поново је Литванац на линији бацања. Опет је погодио оба за егал - 57:57.
29. минут
Мајк Тоби погађа само једно бацање - 57:53.
28. минут
Тројка Лазића и закуцавање Болмобоја. Опет је Звезда у игри - 55:50.
27. минут
Звезда је пришла на минус седам, али Хејс Дејвис новом тројком враћа двоцифрену предност - 55:45.
25. минут
Хејс Дејвис за двоцифену разлику - 51:40. Узвраћа тројком Ханга - 51:43.
23. минут
Вилбекин погађа за три и тера Сферопулоса да зове минуту одмора - 46:38.
22. минут
Ханга погађа тројку - 41:37.
21. минут
Домаћи боље отврају - 41:34.

КРАЈ ПОЛУВРЕМЕНА

20. минут
Хејс Дејвис погађа за 35:31. Звезда смањује на само минус један - 35:34.
18. минут
Топић лагано продором долази до првих поена - 33:29.
17. минут
Серију лоших напада прекида Боломбој са линије бацања - 33:25.
15. минут
Домаћи поново враћају лепу предност - 33:24. Тајм аут за Јаниса Сферопулоса.
13. минут
Затим и сјајна акција коју је крунисао Болмомбој. Погађа Џоел и у наредној акцији - 28:24.
12. минут
Прелеп продор Недовића за његове прве поене - 28:20.

КРАЈ ПРВЕ ЧЕТВРТИНЕ

10. минут
Мадар погађа три бацања, а затим и тројку - 23:16. Боломбој успева да смањи из тешке позиције- 23:18. Дорси тројком ставља тачку на четвртину 26:18.
8. минут
Геидратис постиже осми поен на мечу - 17:16.
6. минут
Хејс Дејвис смањује на 13:14.
5. минут
Геидраитис тројком одоноси вођство шампиону Србије - 7:8. Враћа Хејс Дејвис - 10:8. Опет и Геидраитис - 10:11.
4. минут
Теодосић феноменално упошљава Боломбоја који постиже свој пети поен - 7:5.
2. минут
Звезда је повела са 2:0, али су домаћи брзо окренули на 4:2.

ПОЧИЊЕ УТАКМИЦА - Никола Топић је у стартној петорци Црвене звезде. Поред њега у црвено-белом дресу дуел почињу - Болмбој, Лазић, Гедраитис и Давидовац.