ФИБА ЛИГА ШАМПИОНА: Каба промашио куцање и победу Меге у Бару (ВИДЕО+ФОТО)

02.11.2016. 20:22
Alfa Kaba
Алфа Каба / Извор: МН Press

Други поораз тима из Сремске Митровице.

Екипа Мега Лекса поражена је у неизвесној завршници у Морнару од Морнара са 85:87 (15:19, 27:22, 28:19, 15:27) и тако доживела други неуспех у ФИБА Лиги шампиона. Чети Дејана Милојевића није било довољно ни 10 поена предности пред последњу деоницу.

Морнар је пред својим навијачима био бољи противник током прве четвртине. Домаћин је боље ушао у меч и константно био у предности, али не више од четири поена. Антабија Волер био је нерешеива енигма за одбрану Меге и готово сам је одржавао Морнар у резултатдском плусу. Раде Загорац и Огњен Јарамаз покренули су бољу игру Мега Лекса, што је довело и до краткотрајног вођства захваљујући прецизности Јарамаза са линије за слободна бацања, али је Морнар ипак у завршници прве четвртине обезбедио предност на првом малом одмору.

После минут и по игре у другој четвртини Морнар је дошао до максималних осам поена предности (25:17) поенима бившег играча Меге Немање Крстића. Ипак, Каба и Тејић успели су да приближе Мегу, али је Морнар и даље успевао да одржи предност од четири до шест поена (37:31) у 17. минуту. Од тог тренутка Загорац је повукао Мегу која је до полувремена серијом 11-4 дошла до преокрета и са вођством од једног поена отишла на велики одмор.

У наставку се играло кош за кош у добром делу треће четвртине, а тимови су се смењивали у вођству. Ламонт Џонс донео је егал 60:60, али је у наредних три и по минута до краја треећ деонице Мега направила серију 10-0 коју је тројком крунисао Загорац за највећу предност гостију из Сремске Митровице пред одлучујућу деоницу.

KK Mega Leks
KK Мега Лекс / Извор: МН Press

Морнар је кренуо на све или ништа и то му се брзо исплатило у последњих 10 минута. Домаћин је за четири минута потпуно надокнадио минус, а у тим тренуцима је само Јарамаз постизао поене за Мегу. Гости из Митровице су за осам минута постигли само седам поена, па је резултат поново био изједначен, да би Јарамаз и Новак постигли по тројку, али је Волер све то анулирао. У последњи минут се ушло нерешеним резултатом 83:83, да би Волер 25 секунди пре краја донео поново предност домаћину, која је потрајала таман колико је Загорцу било потребно за продор и лаке поене. Мега је Џонса послала на линију пенала који је оба пута био прецизан, да би у последњем нападу Меге прво Новак промашио полагање, а Каба покупио лопту и промашио закуцавање за продужетак па је Морнар дошао до тријумфа.

МОРНАР - МЕГА ЛЕКС 87:85 (19:15, 22:27, 19:28, 27:15)

ДВОРАНА: Тополица

СУДИЈЕ: Толга, Тиолидис, Стојка

ГЛЕДАЛАЦА: 1.000

МОРНАР: Хаџибеговић 9, Чалић, Крстић 8, Џонс 19, Радуновић, Мијовић 4, Елис 6, Вујошевић 2, Пантић, Кораћ 5, МУгоша 5, Волер 29.

МЕГА ЛЕКС: Мушиди 3, Ђоковић, Јарамаз 20, Вељковић, Милисављевић, Каба 14, Загорац 22, Чанчар 2, Симеуновић 2, Тејић 7, Новак 15.

ФИБА ЛИГА ШАМПИОНА, 3. коло:

Група А

Бакен Берс - Монако 57:94

Банвит - Нимбурк 75:69

Ирони Нахарија - Арис 53:85

Хелиос - Франкфурт 56:61

Табела: Монако 3-0, Арис 3-0, Банвит 3-0, Нимбурк 2-1, Ffrankfurt 1-2, Хелиос 0-3, Ирони Нахарија 0-3, Бакен Берс 0-3.

Група Б

Каршијака - Макаби 84:75

Орадеа - Саратов 96:85

Катаја - Ле Ман 77:76

Химик - Венеција 65:64

Табела: Ле Ман 2-1, Саратов 2-1, Каршијака 2-1, Макаби 2-1, Венеција 1-2, Орадеа 1-2, Химик 1-2, Катаја 1-2.

Група Ц

Варезе - ПАОК 70:75

Нептунас - Асвел 81:67

Ушак - Вентспилс 74:69

Роса Радом - Олденбург

Табела: Нептунас 2-0, Вентспилс 1-1, Асвел 1-1, ПАОК 1-1, Олденбург 1-1, Роса Радом 1-1, Варезе 1-1, Ушак 0-2.

Група Д

Јувентус - Иберостар 71:93

Цибона - Авелино 83:84

Стразбур - Остенде 74:64

Морнар - Мега Лекс 87:85

Табела: Тенерифе 3-0, Авелино 3-0, Јувентус 2-1, Морнар 2-1, Мега Лекс 1-2, Стразбур 1-2, Остенде 0-3, Цибона 0-3.

Група Е

Партизан - Зелена Гора 58:56

АЕК - Бешикташ 78:88

Лудвигзбург - Солнок (20)

Динамо Сасари - Шарлроа (20.30)

Табела: Бешикташ 3-0, АЕК 2-1, Партизан 2-1, Динамо Сасари 1-1, Солнок 1-1, Зелена Гора 1-2, Лудвигзбург 0-2, Шарлроа 0-2.