ФИБА ЛИГА ШАМПИОНА: Мега преокрет за победу против Цибоне (ФОТО)

25.10.2016. 22:32
KK Mega Leks
KK Мега Лекс / Извор: МН Press

Изабраници Дејана Милојевића славили 81:79.

Полетарци Мега Лекса остварили су прву победу ове сезоне у ФИБА Лиги шампиона пошто су после преоктрета савладали Цибону 81:79 (17:29, 22:14, 23:17, 19:19). У дуелу ривала из АБА лиге изгледало је да ће неуспешни низ Меге у свим такмичењима да се настави, али је чета Дејана Милојевића преокретом у трећој деоници ипак успела да после шест пораза у свим такмичењима прекине против Загребчана.

Цибона је много боље ушла у меч и већ у првих 10 минута имала двоцифрену предност, пошто је мало шта полазило за руком домаћим играчима. Успела је Цибона почетком друге деонице да дође и до 15 поена предности (32:17), али је Мега коначно заиграла како зна и предност Цибоне је почела да се топи, па је домаћин до полувремена смањио на само четири поена.

Велики одмор као да је пресекао Мегу што су гости искористили преко расположених Жижа и Шакића поново дошли до двоцифрене предности. Међутим, брзо је Мега консолидовала своје редове највише захваљујући Јарамазу и Мушидију и поново је предност Цибоне прво почела да се смањује, да би на крају треће деонице домаћин имао поен предности. Младићи Меге нису успели да се одлепе јер је Цибона усепавала да их испрати, па се ушло у неизвесну завршницу. Шакић је половичним учинком са пенала доне озиједначење Цибони 79:79, али је Јарамаз донео предност, испоставиће се кључну, 81:79 пошто је Маринели промашио шут за три поена и победу Цибоне.

Мега Лекс – ЦИБОНА 81:79 (17:29, 22:14, 23:17, 19:19)

ДВОРАНА: Пинки.

СУДИЈЕ: Шулга, Куевас, Коли

ГЛЕДАЛАЦА: 900.

МЕГА ЛЕКС: Мушиди 17, Ђоковић, Јарамаз 22, Вељковић, Милисављевић, Каба 11, Загорац 6, Чанчар 8, Симеуновић, Тејић 8, Новак 9.

ЦИБОНА: Шакић 21, Маринели, Самац, Ћорић 7, Џонсон 5, Бошњак 4, Розић 16, Славица, Јоксимовић 2, Жижић 22, Госпић 2.