ФИБА ЛИГА ШАМПИОНА: Мегини полетарци СРУШИЛИ Стразбур (ФОТО)

11.01.2017. 20:40
KK Mega Leks
KK Мега Лекс / Извор: МН Press

Екипа Дејана Милојевића остварила четврту победу.

Екипа Мега Лекса успела је да направи изненађење у 12. колу Д групе Фиба Лиге Шампиона и савлада француски Стразбур са 86:82 (23:20, 23:16, 28:23, 12:23) и тако дође до четврте победе што јој и даље оставља шансе за пласман у другу фазу такмичења. Домаћина је до победе одличном партијом предбодио Влатко Чаначар са 20 поена, док је Јован Новак постигао 17.

КАКО ЋЕ ТУРЦИ РЕАГОВАТИ НА ОВО? Фенербахче је слетео у Београд и ОДМАХ сазнао ВЕЛИКУ вест! (ФОТО)

Ученици Дејана Милојевића од старта су показали да неће дозволити гостима из Француске да се размашу. Иако је Стразбур успевао да држи корак, Чанчар је одмах показао да ће бити нерешива енигма за одбрану Француза, а Мега је на првом малом одмору имала предност. Велика борба наставила се и у другој деоници, а у 14. минуту било је нерешено 28:28. Ипак, Мушиди, Јарамаз и Каба покренули су Мегу која је убрзо поново имала предност, да би двоцифрену преднос домаћину на полувремену донео Чанчар.

ПОЈАЧАЊЕ ЗА ТИТУЛЕ У АБА ЛИГИ И СРБИЈИ! Партизан доводи ЛЕТЕЋЕГ Амера! (ВИДЕО)

Ритам Мегине добре игре није опао ни у наставку, па је у 26. минуту домаћин имао и максималних 21 поен предности на мечу поенима Чанчара (69:48). Легија страна из Стразбура ипак је успела да до последњег одмора смањи заостатак на 15 поена. У последњих 10 минута Мегин вртић играо је мирно и чувао предност, а три минута пре краја Новак је тројком још једном донео 15 поена вишка Меги (83:68). Ипак, у самој завршници гости су се опасно приближили и 11 секунди пре краја смањили на 85:82 тројком Вокера, али је Јарамаз са пенала оверио velliku победу ученика Дејана Милојевића.

МЕГА ЛЕКС - СТРАЗБУР 86:82 (23:20, 23:16, 28:23, 12:23)

ДВОРАНА: Пинки

СУДИЈЕ: Анастасиос, Микола, Маркос

ГЛЕДАЛАЦА: 1.000

МЕГА ЛЕКС: Мушиди 15, Јарамаз 10, Спасојевић, Глоговац, Каба 10, Загорац 5, Чанчар 20, Симеуновић, Новак 17, Мареља 9.

СТРАЗБУР: Лакомб, Слотер 11, Лелуп 2, Сај 3, Вокер 19, Џајтех 8, Кортале, Нтиликина 9, Тревис 18, Марфи 4, Хауард 8.

Д група, 12. коло:

Мега Лекс - Стразбур 86:82

Цибона - Јувентус 81:72

Авелино - Морнар 53:60

Тенерифе - Остенде 64:57

ТАБЕЛА: Тенерифе 10-2, Авелино 8-4, Стразбур 7-5, Јувентус 7-5, Цибона 5-7, Остенде 4-8, Мега Лекс 4-8, Морнар 3-9.