ФИБА ЛИГА ШАМПИОНА: Партизан ИЗГУБИО ДОБИЈЕНО! (ВИДЕО+ФОТО)

29.11.2016. 22:38
Stefan Birčević
Стефан Бирчевић / Извор: МН Press

Утакмица одиграна у оквиру 7. кола.

Партизан је у седмом колу ФИБА Лиге шампиона у драматичном финишу, после продужетка, изгубио од Динамо Сасарија (87:88 -19:23, 27:15, 17:22, 16:19, 8:9) и тако стигао до четвртог пораза у овом такмичењу. Црно-бели су два минута пре краја регуларног тока меча имали плус шест и деловало је да ће лако привести меч крају, али су са три лоша фаула омогућили гостима да стигну до продужетка, па чак и шансе да стигну до победе.

НА ЦЕНИ: Српски репрезентативац се сели у редове европског ВЕЛИКАНА (ФОТО)

Београдски клуб је водио 78:72, на мање од два минута пре краја, али је невероватно лошим фауловима омогућио гостима да изједначе и имају шансу да стигну до победе, али Оласени после истека времена није искористио слободно бацање за победу. Четрнаест секунди пре краја, код резултата 78:77 за Партизан, Хечер је имао два слободна бацања, али је искористио само једно, па су гости имали напад за продужетак или победу. Оласени је уз звук сирене изједначио, а уз то га је Ратковица фаулирао, па је тамнопутиу кошаркаш имао шансу да донесе гостима победу, али није успео да искористи додатно слободно бацање, па се отишло у продужетак.

У додатних пет минута игре Партизан је поново ушао у серију промашених слободних бацања којих је било укупно чак 16 (на крају 23/39). Четири секунде пре краја Хечер је меч могао да одведе у нови продужетак, код резултата 88:85 за госте имао је три слободна бацања, али је погодио само два. Затим је код 88:87 за госте Стипчевић промашио прво бацање, а затим намерно и друго, а Бирчевић са пола терена није успео да у стилу Душана Кецмана донесе победу Партизану.

Почетак утакмице у потпуности је припао гостима који су имали у једном тренутку и максималних осам поена предности (21:13). Љут је био тренер Џикић на изабранике, па их је у једном тајм-ауту добро "изрибао", а затим су се пробудили и навијачи, који су понели љубимце ка потпуном преокрету. Партизан је феноменалном серијом стигао чак до 14 поена предности (44:30), али се на одмор отишло са плус осам, после коша Михајла Андрића уз звук сирене.

ТРАНСФЕР НА ПОМОЛУ: Бивши фудбалер Партизана близу повратка у старо јато (ФОТО)

Друго полувреме почело је како је завршило прво, Партизан је на почетку треће деонице држао предност изнад 10 поена, али је онда уследила серија промашаја играча црно-белих са линије слободних бацања, што су гости умели да искористе и приђу на само три поена минуса (51:54). Деловало је тад да ће се гости у потпуности вратити у меч, али је Партизан ипак одбио напад италијанске екипе и убрзо затим поново отишао на плус 10 (63:53). Уследила је серија гостију од 9:0, који су се тако вратили у меч.

ПИТАЛИ СУ И ПАРТИЗАНОВЦИ: Човић одговарао на питања, а нека су била веома ШКАКЉИВА (ФОТО)

Новица Величковић није био планиран да игра у мечу против Италијанске екипе, али је после повреде аркаде Милоша Копривице морао на паркет у 27. минуту. Капитен је почетком четврте четвртине пресекао лопту у нападу у ком су гости могли и до вођства, затим је уписао и прве поене на мечу, па се поново показало колико је значајан за ову екипу.

У редовима гостију у потпуности је подбацио некадашњи репрезентативац Србије Душко Савановић, који је меч окончао са седам поена, (2/10 из игре и 3/6 са линије слободних бацања).

Партизан – Динамо Сасари 87:88 (19:23, 27:15, 17:22, 16:19, 8:9)
Београд - Дворана: Александар Николић. Гледалаца: 3.700. Судије: Марек Чмикиевич, Анастасиос Манос, Мехди Дифалах.
ПАРТИЗАН: Робинсон 2, Ратковица 13, Врабац 4, Маринковић 8, Величковић 9, Бирчевић 10, Копривица 4, Андрић 6, Хечер 23, Пот, Карахоџић 2, Луковић 6.
ДИНАМО САСАРИ: Џонсон-Одом 1, Лејси 12, Девеки 4, Дерколе, Сакети 6, Лидека 10, Савановић 7, Картер 21, Стипчевић 14, Оласени 13, Ебелинг, Моналди.

СЕДМО КОЛО Е ГРУПЕ:

Партизан - Динамо Сасари 87:88 (79:79)

Лудвигзбург - Бешикташ 89:83

Зелена Гора - АЕК 78:75

Солнок - Шарлроа 74:79

ТАБЕЛА: Бешикташ 6-1, Лудвигзбург 5-2, АЕК 4-3, Партизан 3-4Зелена Гора 3-4, Шарлроа 3-4, Динамо Сасари 3-4, Солнок 1-6.