ФИБА ЛИГА ШАМПИОНА: Срби СРУШИЛИ Мегу (ФОТО)

17.01.2017. 22:59
Mega
Мега / Извор: МН Press

Тим Дејана Милојевића изгубио шансе за пласман у наредну фазу такмичења.

Белгијски Остенде угасио је наде Мега Лекса да може до пласмана у наредну рунду такмичења пошто је као домаћин савладао изабранике Дејана Милојевића са 84:72 (16:21, 28:22, 23:17, 15:14). Мега је пропустила шансу у Белгији, пошто је у првом мечу у Сремској Митровици савладала Остенде 76:70. Српска колонија у Остендеу - Марко Кешељ, Рашко Катић и Душан Ђорђевић била је и најзаслужнија за победу домаћина.

Одлично је чета Дејана Милојевића почела меч, већ после шест минута имали су Мегини полетарци двоцифрену предност 14:4, а вођство су успели да сачувају и на првом малом одмору. Међутим, домаћин се пробудио у другој деоници и већ после 90 секунди на семафору је било нерешено 23:23, да би Остенде брзо направио серију 8-0 и повео 31:23, а при крају четвртине имао је домаћин и двоцифрену предност (38:27). Мега је успела да поведе пред само полувреме, али је на велики одмор ипак домаћин отишао са поеном предности 44:43.

У наставку Белгијанцу су контролисали резултат пошто су константно били у резултатској предности, мада не већој од седам поена. Покушавала је Мега да се приближи, али је Рашко Катић био незаустављив. Последњу деоницу Мега је добро отворила, серијом 8-0 захваљујући тројкама Мареље и Загорца, као и поенима Јарамаза и повела 68:67. Међутим, Мегини кошаркаши нису у наредних пет минута успели да постигну поене и то је предусило да доживе пораз у Белгији.

ОСТЕНДЕ – МЕГА ЛЕКС 82:74 (16:21, 28:22, 23:17, 15:14)

ДВОРАНА: Верслујс дом

ГЛЕДАЛАЦА: 3.600

СУДИЈЕ: Пилоидис, Хруса, Маркес

ОСТЕНДЕ: Ламбрехт, Волден 6, Мвема 2, Кешељ 10, Жиле 3, Салуму 8, Катић 25, Букичу 9, Ђорђевић 15, Јагодиђ Куриџа, Кестелут, Њубил 4.

МЕГА ЛЕКС: Мушиди 6, Ребић 4, Јарамаз 15, Спасојевић 4, Глоговац, Каба 7, Загорац 13, Чанчар 2, Симеуновић 2, Новак 14, Капетановић, Мареља 7.

Стразбур – Цибона (20.30)

ТАБЕЛА: Тенерифе 10-3, Авелино 9-4, Јувентус 8-5, Стразбур 7-5, Цибона 5-7, Остенде 5-8, Мега Лекс 4-9, Морнар 3-10.