ФИЛАДЕЛФИЈА СМАЊИЛА ПРОТИВ ЊУЈОРКА: Ембидових 50 поена и опроштено искључење (ВИДЕО)

26.04.2024. 08:51
Džoel Embid
Џоел Ембид / Извор: Фото: Танјуг/АП Photo/Matt Слоцум

Кошаркаши Филаделфија Севентисиксерса савладали су Нујорк Никсе са 125:114 и так осмањили резултат на 2:1 у серији.

Меч је обележио центар Филаделфије Џоел Ембид који је одиграо сјајану утакмицу у којој је постигао 50 поена, мада је чак 21 пут био на линији за слободна бацања од чега је 19 пута био прецизан. Уз то је додао осам скокова и четири асистенције.

Међутим, већ у првој четвртини Ембид је био актер контроверзног момента када је начинио фаул због којег су судије веома лако могле да га искључе, али су му само досудиле неспортску личну грешку. Да је дошло до искључења меч је могао можда да оде и у другом смеру.

Филаделфија је кључну предност стекла у трећој четвртини коју је добила са 43:27, да би у последњој деоници имала и 15 поена предности што јој је бикло довољно за победу.

Поред Ембида, у Филаделфији је Тајрис Макси убацио 25 поена. У Њујорку је најефикаснији био Џејлен Брансон  са 39 поена, а Харт је додао 20 поена.