Партизан подигао пехар после два и по сата ДРАМЕ! Јарамаз сломио Звезду у продужетку (ВИДЕО)!

16.02.2020. 20:33 21:21
Ognjen Jaramaz
Огњен Јарамаз / Извор: МН Press

Црно-бели славили у Нишу.

Кошаркаши Партизана освојили су Куп Радивоја Кораћа после невероватне драме и победе после продужетка над Црвеном звездом од 85:84 (19:13, 15:18, 18:18, 26:29, 7:6). Утакмица у Чаиру трајала је готово два и по сата, а црно-бели су изборили додатних пет минута када су успели да надокнаде минус шест у последњем минуту регуларног дела. Продужетак је поенима отворила Црвена звезда, али је онда уследила серија Огњена Јарамаза 7:0, да би после само тим са Малог Калемегдана успео да са четири погођена слободна бацања приђе на поен заостатка, али је Лоренцо Браун лоше одиграо последњи напад.

ШАКОТА И ТРИНКИЈЕРИ ОДЛУЧИЛИ: Ево са којим играчима се вечити боре за "Жућкову левицу" (ФОТО)

САТ ВРЕМЕНА ПРЕ ПОЧЕТКА МЕЧА: Ево каква је атмосфера испред дворане Чаир (ВИДЕО)

БИЋЕ ВАТРЕ: Ево ко ће судити меч Звезде и Партизана у финалу Купа Кораћа

Уживо дешавања из Чаира можете пратити из минута у минут на порталу Србија Данас.

ПРОДУЖЕТАК

КРАЈ:
Браун је промашио шут, а фаулиран је млади Трифуновић две секунде пре краја. Он је промашио оба слободна бацања, а Давидовац је покушао да изведе чудо преко целог терена, али безуспешно.
45. минут:
Није дуго било поена, а 13 секунди пре краја на линију пенала је стао Вил Мозли. Промашио је оба.
44. минут:
Загорац промашује тројку, а потом Давидовац погађа два слободна бацања за 85:84. После тога Пејџ је изгубио лопту и напад је уследио за Црвену звезду.
44. минут:
Штимац погађа два слободна бацања за 85:82.
44. минут:
Серија Јарамаза се наставља, Партизан води 85:80, а Шакота зове тајм-аут.
43. минут:
Партизан преокреће поенима Јарамаза - 82:80 за Парни ваљак.
42. минут:
Прво кош у додатних пет минута постигао је Гист - 80:78 за Црвену звезду.
41. минут:
Прошао је први минут продужетка, а резултат је и даље непромењен.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

КРАЈ РЕГУЛАРНОГ ДЕЛА:
Продужетак у Нишу 78:78!
40. минут:
Два слободна бацања за Пејџа. Плејмејкер Партизана је погодио оба за изједначење мање од две секунде пре краја.
40. минут:
Пантер је направио фаул у нападу.
40. минут:
Тројка Маркуса Пејџа за 78:76 девет секунди пре краја.
40. минут:
Дејан Давидовац је фаулиран, а са линије пенала је погодио оба шута за 78:73.
40. минут:
Пејџ је погодио 2 1 за 76:73 на 17 секунди пре краја меча.
40. минут:
Давидовац цепа мрежицу за три поена 30 секунди пре краја - 76:70.
40. минут:
Јарамаз погађа тројку за 73:70.
39. минут:
Црвена звезда се одлепљује поготком Брауна 73:67.
39. минут:
Партизан је пропустио напад, а Џејмс Гист је атрактивним закуцавањем донео црвено-белима плус пет - 71:66.
38. минут:
Пејџ доноси тројком изједначење, али онда Берон погађа за три и враћа предност црвено-белима - 69:66.
37. минут:
Давидовац је погодио два слободна бацања за 66:63.
36. минут:
Партизан је смањио на 64:63.
35. минут:
Црвена звезда се одлепљује на 63:59, а Андреа Тринкијери поново зове тајм-аут.
33. минут:
Џенкинс поентира у контранападу за тек друго вођство Црвене звезде на мечу - 58:57.
33. минут:
Поени Гиста за 57:56 за Партизан и Андре Тринкијери је затражио минут одмора.
32. минут:
Партизан одржава предност - 57:54.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

КРАЈ ЧЕТВРТИНЕ:
Загорац је постигао две тројке, а потом Џенкинс једну за 52:49 за Партизан пред последњих десет минута.
29. минут:
Црвена звезда је дошла до изједначења 46:46.
28. минут:
Серија Звезде 5:0 и екипа Драгана Шакоте је пришла на два поена заостатка - 45:43.
26. минут:
Црвена звезда је пришла на поена заостатка, али су онда Бирчевић и Пејџ погодили тројке за 45:38.
23. минут:
Погодио је Гист уз фаул, а затим је био прецизан и са линије пенала. После тога је Загорац убацио два слободна бацања за 39:34.
22. минут:
Партизан је боље отворио друго полувреме - 37:31 за црно-беле.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

ПОЛУВРЕМЕ:
Партизан води резултатом 34:31.
20. минут:
Резултат је 34:31 за Партизан, а утакмица је прекинута накратко због недоличног скандирања са трибина 28 секунди пре краја полувремена.
18. минут:
Рашон Томас је добио техничку грешку, а Партизан се опет одлепио на 32:29.
17. минут:
Прве чарке на терену и то између Стефана бирчевића и Владимира Штимца, а све је почело када је крилни центар Партизана шутнуо центра Црвене звезде. Иначе, резултат је 27:26 за Парни ваљак.
15. минут:
Разиграо се Лоренцо Браун и резултат је 25:22 за Партизан.
13. минут:
Серија Партизана 4:0 и Драган Шакота реагује тајм-аутом. Партизан води 23:15.
12. минут:
Само два поена су пала у прва два минута друге четвртине, а постигао их је Дејан Давидовац - 19:15 за Партизан.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

Партизан води после уводних десет минута резултатом 19:13.
9. минут:
Владимир Штимац одржава Црвену звезду у животу, Партизан и даље води 16:11.
7. минут:
Прва осетнија предност Партизана после новог поготка Јарамаза и Мозлија са линије пенала за 12:6.
6. минут:
Црно-бели одржавају предност - 9:6.
4. минут:
Преокрет црно-белих који воде 5:2 после закуцавања Јарамаза и тројке Величковића.
2. минут:
Тврд почетак меча, Црвена звезда води 2:0 после 120 секунди игре, а једини кош постигао је Владимир Штимац.

Убрзо после њих, појавили су се и играчи Партизана.

На загревање су прво изашли кошаркаши Црвене звезде.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ПАРТИЗАН 84:85 (13:19, 18:15, 18:18, 29:26, 6:7)

ДВОРАНА: Чаир (Ниш)

СУДИЈЕ: Илија белошевић, Миливој Јовчић, Урош Николић.

ГЛЕДАЛАЦА: 5.000

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Пантер 12, Браун 17, Давидовац 16, Лазић, Берон 8, Добрић, Гист 11, Јагодић-Куриџа 4, Џенкинс 5, Симанић, Оџо, Штимац 11. Тренер: Драган Шакота.

ПАРТИЗАН: Волден 9, Загорац 11, Пејџ 21, Мекаду, Стефановић, Јарамаз 19, Величковић 9, Бирчевић 4, Јанковић 6, Томас 2, Трифуновић 2, Мозли 2. Тренер: Андреа Тринкијери.

У ЗЛАТАНОВОМ СТИЛУ: Савићевићева МАЈСТОРИЈА решила питање победника (ВИДЕО)

ПОБЕДА ПАРТИЗАНА, АЛИ НИЈЕ СВЕ ИДЕАЛНО: Милошевић није био задовољан после меча