ФИНАЛЕ ПЛЕЈ-ОФА: Фелдин УКРОТИО Пантере! Звезда на корак од ОДБРАНЕ титуле! (ФОТО)

09.06.2018. 19:58
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели имају меч лопту пред својим навијачима.

Кошаркаши Црвене звезде, славили су у другом мечу финала плеј-офа Супер Лиге Србије у гостима против ФМП са 68:62 (20:10, 14:29, 16:18,12:11) и тако дошли на корак од нове титуле. Најзаслужнији за преокрет на овом мечу био је Џејмс Фелдин, који је у Звездином налету у другој четвртини убацио чак 18 поена. Следећа утакмица на програму је 11.јуна у дворани "Александар Николић", а црвено-бели ће имати прилику да пред својим навијачима одбране трофеј првака Србије.

ТЕНЗИЈА ЗА ОРЛОВЕ: Швајцарци ПОСЛАЛИ полицију у КАЛИЊИНГРАД (ФОТО)

ПОМЕРИО ГРАНИЦЕ: Репрезентативац Србије ИЗЈЕДНАЧИО Станковићев рекорд! (ФОТО)

Утакмица је почела бољом игром ФМП-а, па је екипа из Железника крајем прве четвртине и почетком друге имала 12 поена предности. Пантери су предвођени Апићем и Ненадићем на сјајан начин пробијали Звездину одбрану, па су црвено-бели били принуђени да појачају агресивност у дефанзиви, као и да осујете шут за три поена екипе из Железника. Изабраници Миленка Топић успели су да се средином друге четвртине врате у меч, па је разлика за Пантере тада износила свега шест поена.

Džejms Feldin
Џејмс Фелдин / Извор: МН Press

Наставила је Звезда са добром игром и у наставку утакмице, па су црвено-бели пред крај полувремена потпуно преокренули резултат у своју корист 33:31. До краја првог дела игре, Звездини кошаркаши додатно су повећаи предност, па се на одмор отишло резултатом 39:34 у корист Црвене звезде. Најефикаснији у досадашњем делу меча био је Џејмс Фелдин са 18 поена, који је и иницирао Звездину серију у другој четвртини.

Поечтком треће дела, ФМП је успео да се приближи Звезди на пола коша, али су црвено-бели серијом тројки поново отишли на осетљивију предност 44:38. Фелдин је наставио да решета кош домаћина и новом тројком одвео Звезду на максималних плус девет. Упели су Пантери да се врате у овај меч крајем трећег дела игре, па је тим из Железника преко распложеног Апића успео да направи мини серију и дође на минус седам заостатка. Пред почетак последњег и одлучујућег дела меча резултат на семафору износио је  50:57 за Црвену звезду.

Изабраници Владе Јовановић решили су да крену на све или ништа у последњем кварталу. ФМП је на шест минута до краја утакмице успео да Звездину предност сведе на свега три поена. Кошаркаши Звезде нису желели да тако лако дозволе домаћину да преотме вођство, па се у наставку меча играло кош за кош. ФМП је прилазио на минус три у више наврата, али су црвено-бели успели да узврате сваки пут и тако сачувају капиталну преднсот из првог полувремена. Рутинском игром изабраници Миленка Топића привели су меч у своју корист и тако дошли на корак од циља.

Најефикаснији у редовима домаће екипе био је Драган Апић са 14 кошева, а пратили су га Немања Ненадић са 12, односно Симанић са 11 поена. У Црвеној Звезди поред Фелдина, највише се истакао Ален Омић, који је утакмицу завршио са 15 поена.

ФМП - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 62:68 (20:10, 14:29, 16:18,12:11)

ДВОРАНА: ФМП Железник

СУДИЈЕ: Миливоје Јовчић, Александар Глишић и Владимир Јевтовић.

ФМП: Оџо 3, Ненадић 12, Пот 2, Бурсаћ 4, Симанић 11 , Ђоковић 9, Симеуновић , Јеремић 3, Шешлија, Апић 14, Хамфрис, Радовановић 4.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Рочести 5, Лазић 7, Омић 15, Добрић 7, Давидовац 7, Антић 1, Кешељ, Човић 2, Јовановић, Лесор, Раданов, Фелдин 24.

Све најновије вести са Мондијала у Русији можете да прочитате ОВДЕ.