ФИНАЛЕ ПЛЕЈ-ОФА: Каква драма у Пиониру, Стефан Пот одлучио утакмицу (ФОТО)

07.06.2018. 22:05
Tejlor Ročesti
Тејлор Рочести / Извор: МН Press

Узбудљив меч решен у последњој секунди.

Кошаркаши Црвене звезде повели су са 1-0 у финалној серији Супер лиге пошто су после велике борбе и неизвесног меча савладали ФМП са 84:83 (24:25, 14:11, 18:25, 28:22). Пантери су имали шут за победу, али је Стефан Пот промашио полагање у последњој секунди. Звезду су предводили Рочести и Омић, док је важну тројку у завршници постигао Фелдин. Други меч финала игра се у суботу у Железнику под 18 часова.

Већ у уводним минутима меча било је јасно да ФМП нема намеру да буде само неми посматрач у овој финалној серији коју је са трибина посматрао и бивши капитен Звезде Лука Митровић. Пантери су ушли борбено у меч и чини се изненадили Звезду која није успевала да се одлепи. Штавише, предност мада минимална је од почетка била константно на страни гостију из Железника, да би Звезда дошла до вођства 13:12, убрзо и 16:12, али црвено-бели нису успели то да искористе. Одржавали су вођство, преко Јанковића дошли и до пет поена предности (22:17) у 8. минуту, али се Пантери нису предавали и на првом малом одмору су гости из Железника имал ипоен предности. Није било много квалитетне кошарке у првој деоници, али је ситуација била још гора у другој. Било је много seckkanja игре због фаулова и великог броја слободног бацања, а ни тимови нису били претерано прецизни из игре. Пантери су били у вођству, Звезда успела да изједначи на 31:31 у 15. минуту, а затим и да поведе и сачува два поенавишка на полувремену.

У истом ритму настављено је и у трећој четвртини. Предност је била на страни Звезде, али ФМП није имао потешкоћа у стизању заостатка, мада је Звезда средином деонице поново имала пет поена предности. Кључни човек Пантера био је Немања Ненадић који је у усваком тренутку имао решење у нападу, а у завршници треће деонице ФМП је дошао и до максималних седам поена предности 61:54 које је поготком у последњој секунди деонице смањио Рочести. ФМП је и почетком последње четвртине диктирао темпо и задржао предност, да би затим Перо Антић добио техничку грешку, а потом још једну и завршио меч пре времена.

То је мало тргло Звезду која је успела да се потпуно приближи Пантерима, а захваљујући одличном Омићу дође и до преокрета и вођства 70:68 у 35. минуту. Међутим, Пантери су погодили две везане тројке преко Радовановића и Јеремића за ново вођство гостију 75:72 три и по минута пре краја. Звезда је преко Омића држала корак ,да би Јеремић погодио своју четврту тројку за 78:74, а узвратио му је Рочести са две узастопне тројке за вођство Звезде 80:79 минут пре краја. Симанић је са пенала донео само изједначење Пантерима 41 секунду пре краја, да би Омић такође погодио само једно бацање за предност Звезде 81:80. Ипак, Пот је погодио тројку и донео предност 83:81 гостима 23 секунде пре краја, али је тројку узвратио Фелдин и 12 секунди пре краја Звезда је водила 84:83. Пот је у завршници успео да пробије у рекет, али је промашио зицер за победу ФМП-а.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ФМП 84:83 (24:25, 14:11, 18:25, 28:22)

ДВОРАНА: Александар Николић.

СУДИЈЕ: Војиновић, Јурас, Маричић.

ГЛЕДАЛАЦА: 2.000.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Рочести 21, Лазић 4, Омић 22, Јанковић 3, Давидовац 6, Антић 6, Човић, Добрић 9, Јовановић, Лесор 1, Раданов, Фелдин 12.

ФМП: Оџо 11, Ненадић 19, Пот 12, Бурсаћ, Симанић 2, Ђоковић, Симеуновић 1, Јеремић 18, Шешлија 2, Апић 8, Хампфрис, Радовановић 10.

Све најновије вести о Мондијалу у Русији можете да прочитате ОВДЕ.