ФУРИОЗНА ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА ОДЛУЧИЛА ПОБЕДНИКА: Партизан са +20 савладао Венецију и лепо најавио Топ 16

29.12.2020. 22:15

Рашон Томас доминирао у Италији.

У дворани "Ђузепе Талиерћио" Партизан је комплетирао прву фазу Еврокупа. Заостала утакмица 7. кола Групе А, која је резултатски небитна јер се "Парни ваљак" пласирао у Топ 16 завршена је новом, шестом победом у такмичењу. Савладана је Венеција резултатом 79:59 (11:18, 16:15, 28:12, 24:14).

КОРОНА ОДЛАЖЕ МЕЧ: Ништа од ДУЕЛА заказаног за среду

ОВО ЋЕ БИТИ КЉУЧНА УТАКМИЦА ЗА ЗВЕЗДУ: Црвено-бели ће покушати да реагују и направе заокрет

РЕАЛ ЋЕ УПАМТИТИ МИЦИЋА: Србин РАСТУРИО Мадриђане, али Васа није СВЕМОЋАН (ВИДЕО)

Од самог почетка сусрета било је јасно да ће обе екипе одиграти дуел без притиска, али на изненађење многих, доминирале су одбране. Боље су се снашли домаћи који су изузетно добро контролисали ског игру, а посебно се истакао Исак Фоту који је "закључао" рекет Венеције. Прву четвртину италијански представник решио је у своју корист - 18:11.

Партизан је коначно заиграо у другој четвртини и ухватио резултатски прикључак. Дангубић и Пејџ су са неколико потеза најавили евентуални преокрет, али се пулени тренере Де Рафаелеа нису предавали и на крилима Вота задржали предност из првог дела игре. Црно-бели су на полувреме отишли са минусом од 6 поена - 27:33.

Фуриозна трећа четвртина Партизана наговестила је нову победу у Групи А. "Парни ваљак" је направио серију од невероватних 21:0 и тотално преокренуо меч. Блистао је Томас, пратио га је Пејџ, а све је то лепо употпунио својим асистенцијама Милер-Мекинтајер. У последњих 10 минута ушло се резултатом 55:45 у корист српског клуба.

Венеција је потонула након катастрофалног трећег дела по њих, једва су чекали последњи звук сирене. Играчи Саша Филиповског наставили су у истом ритму, видела се позитивна енергија. Комплетан ростер је учествовао у игри, од оних на паркету који су довали све од себе, до кошаркаша са клупе који су бодрили своје колеге. Погађали су гости из свих позиција, играло се течно и лепршаву. На крају, убедљива победа - 79:59.

Најефикаснији појединац сусрета био је Вот са 21. поеном, а пратио га је Партизанов тандем Томас-Јарамаз. Центар црно-белих постигао је 17 поена док је српски бек убацио 12.

"Парни ваљак" је завршио на четвртом месту Групе А, а већ су и познати ривали црно-белих у ТОП 16 фази. То ће бити Левалоа из групе Б, Локомотива Кубањ из групе Ц и Тренто из групе Д.