Голден Стејт је нови шампион НБА, Дурент освојио први прстен (ГАЛЕРИЈА)

13.06.2017. 08:22
NBA
НБА / Извор: Реутерс

Победник је одлучен после серије од пет мечева.

Голден Стејт Вориорси су нови шампиони НБА лиге! Одиграна је и пета утакмица финала у којој су са 129:120 били бољи од Кливленд Кавалирса, а МВП финала је Кевин Дурент.

ФИНАЛЕ КАО ТРЕНИНГ: Звезда лагано ПРЕГАЗИЛА Пантере, Добрићева СИМУЛТАНКА! (ФОТО)

ИТАЛИЈАНИ ЈАВЉАЈУ: ЦСКА жели да доведе бившег кошаркаша Партизана као замену за Теодосића! (ФОТО)

Предност Вориорса од 3–0 је била недостижна, па је Кливленд добио само једну утакмицу а Голден Стејт је у серији славио са 4–1 и освојио трофеј Лерија О'Брајена, те Кавалирси нису успели да понове прошлогодишњу сензацију. Главни играч који је направио разлику између два финала је Кевин Дурент.

Кливленд је на почетку меча ствари држао под контролом, били су играчи из Охаја агресивнији и чвршћи у дуелима, пресецали су игру фауловима па Голден Стејт није могао да се размаше у игри којом разбијају противничке одбране.

Кавалирси су на крају прве деонице имали и предност 37:33, чак су и дуплирали предност стигли до 41:33. Али после тога све пада у воду. Играчи Голден Стејта максимално су убрзавали темпо игре, натерали су ривале да користе лошу одбрану и још гора решења у нападу Кавалирса и преломили су утакмицу у другој четвртини.

Успевали су кошаркаши Кливленда да се приближе углавном захваљујући Леброну Џејмсу и тројкама Џеј Ар Смита, али је Голден Стејт увек имао спреман одговор у виду играча који ће на крају освојити МВП титулу финала, Кевину Дуренту, који је погодио пет тројки и који је дошао до прве шампионске титуле и МВП признања у финалу.

Поред њега, први прстен је освојио и Дејвид Вест који је на почетку друге четвртине држао конце Вориорса.

Фантастична партија Леброна, у којој је разбио одбрану Кливленда, титулу је вратио у Оукланд, а себи први прстен у каријери. Вориорси су комплетирали "освету" за прошлогодишњи пораз када им је титула после три везана нокаута исклизнула из руку и отишла у Охајо.

Дурент ниједну утакмицу није завршио са мање од 31 поена. У одлучујућој утакмици је имао 39 уз невероватан проценат шута из игре за 40 минута на паркету, а томе је додао седам скокова и пет асистенција.

ЗВЕЗДА ДОМИНИРАЛА, РАДОЊИЋ ПОРУЧУЈЕ: У другом мечу, ОВОГА НЕЋЕ бити

Одлично се показао и Стеф Кари са 34 поена, шест скокова и десет асистенција, а "џокер" Вориорса је овог пута био Андре Игудала који је имао 20 поена, а давао је и допринос у успоравању Леброна Џејмса кога ни сада није могло ништа да заустави.

"Краљ" који је имао 41 поен, 13 скокова и осам асистенција није помогло Кавалирсима да остану у финалу.

ЛУДИЛО У ПИОНИРУ: Кад су Боби и Мајк ушли настао је ЛОМ (ФОТО)