ГРЧКА ПРОШЛА ГОРЕ ОД СРБИЈЕ: Разбили их Чеси и први пут у историји отишли на Олимпијске игре

05.07.2021. 08:34
Košarkaška reprezentacija Češke
Кошаркашка репрезентација Чешке / Извор: Профимедиа

Велико изненађење.

Кошаркаши Чешке остварили су највећи успех у историји ове земље пласманом на Олимпијске игре у Токију. Чеси су као аутсајдери дошли до финала на турниру у Канади и тамо декласирали Грке са 97:72 за победу на турниру и одлазак на Игре.

ОДМАХ ПОСЛЕ ДЕБАКЛА У ПИОНИРУ: Огласио се Богдан из Америке, дуго ће се причати о његовим речима

БЈЕЛИЦА СЕ ПОВЛАЧИ ИЗ РЕПРЕЗЕНТАЦИЈЕ? Ужасно, катастрофа... Играли смо као го**а!

КОКОШКОВ ЉУТ НА ИТАЛИЈАНЕ: Засметало му СЛАВЉЕ Азура, а што се тиче оставке...

Селекција Чешке од од самог старта била је бољи ривал и на полувремену стекла солидну предност (50:43) Утакмица је одлучена ипак у трећој четвртини који су Чеси решили у своју корист са 31:11.

Све после тога била је рутинкса ствар како утакмицу приврсти крају и припремити се за велико славље. Чеси имају разлога да се радују, јер им нико у комкуренцији домаћина Канаде, Грчке и Турске није давао ни грам наде да могу до Токија.

Патрик Ауда је за 17 минута убацио 20 поена, Јан Весели је имао 16 поена и девет скокова и пет додавања и сигурно је био прва фигура меча. Саторјански је додао 12 кошева, Балвин 14, а Бохачик 15 поена. Код Грчке Папајанис је убацио 14, Ларентзакис 12, као и Митоглу.