ГРУПА У КОЈОЈ ЈЕ СРБИЈА: Летонија разбила Грчку, ево шта то значи за Орлове

11.11.2022. 20:05
Svetislav Pešić, Košarkaška reprezentacija Srbije
Светислав Пешић, Кошаркашка репрезентација Србије / Извор: МН Press

Неочекиване вести са популарног острва.

Кошаркашка репрезентација Летоније победила је Грчку на Криту резултатом 80:60 у деветом колу групе И квалификација за пласман на Светско првенство.

НБА НЕМА МИЛОСТИ: Никола Вучевић ЖЕСТОКО кажњен због средњег прста (ВИДЕО)

ПАНТЕР НЕМА ДИЛЕМУ: Партизан иде у плеј-оф!

"Кад Јокић изађе морамо да измислимо поене"

Летонци су овим тријумфом обезбедили пласман на Мундобаскет, док екипа селектора Димитриса Итудиса има скор 4-3 и закомпликовала је борбу за одлазак на СП после другог пораза у последња три меча.

Грци нису имали ни једног НБА и играча из Евролиге. Летонци су у првом полувремену одржавали једноцифрену предност, а на одмор су отишли са плус осам (36:28). Тројком Јаниса Тиме у 26. минуту гости су дошли до огромних 18 поена предности (56:38), те је трећа деоница решила меч.

Летонија у понедељак дочекује Велику Британију и већ тада може да овери визу за СП, а до краја квалификација очекују је још дуели са Турском у гостима и Грчком код куће. Хелени 14. новембра иду у Белгију, а у фебруару наредне године, поред меча са Летонијом, састаће се још Србијом пред својим навијачима.

Овим тријумфом Летонци су "одрадили посао" за Србију, коју очекује међусобни сусрет са Грцима, те ће имати директну прилику да их надигра.

Турска је пред својим навијачима убедљиво савладала Белгију 86:52 и остала је у трци за пласман на планетарни шампионат.

Домаћи тим је дошао до четвртог тријумфа, а Белгија је забележила четврти неуспех.

Битим је био најбољи са 19 поена, 6 скокова и 5 асистенција, Кабача је додао 16, а Халтали и Махмутоглу по 9. Код гостију Бако је забележио 17, а Табу 6 поена.

Турска у понедељак гостује у Београду, а у фебруару игра са Летонијом код куће и Белгијом у гостима.