ХАНГА: Надам се да ће нам ова победа помоћи

02.11.2023. 21:38
Adama Hanga
Адама Ханга / Извор: Србија Данас

Црвена звезда савладала Бајерн и прекинула низ од четири пораза.

После стартне победе против Асвела, Црвена звезда је заређала са четири пораза у Евролиги, да би вечерас коначно прекинула тај низ против Бајерна у ''Штарк'' арени у веома необичном мечу у којем је у једном тренутку имала и заостатак од 14 поена. Адама Ханга је после прескоченог дуела против Партизана у АБА лиги због повреде, поново био на паркету и одиграо скоро 16 минута.

ШОК У ЛИТВАНИЈИ: Фењераш ОДНЕО бодове из КаунасаĐanmarko Poceko

ШОК У ЛИТВАНИЈИ: Фењераш ОДНЕО бодове из Каунаса

ЗНА ШТА ЈЕ ДОНЕЛО ПОБЕДУ: Сферопулос пресрећан после тријумфа над БајерномJanis Sferopulos

ЗНА ШТА ЈЕ ДОНЕЛО ПОБЕДУ: Сферопулос пресрећан после тријумфа над Бајерном

Погодио тројку са паркинга ЗА ПОБЕДУ! Онда је Јаго изјавом ОТОПИО срца баш СВИХ ЗВЕЗДАША (ВИДЕО)Jago

- Ова победа ми посебно значи јер је фрустрирајуће кад ствари не иду како сте замислили. Веома сам срећан и био сам нестрпљив да дођемо до ове победе. Било је важно за нас да дођемо до тријумфа у овој утакмици, играли смо је као да је финале. Да смо изгубили мислим да не бих могао да спавам три дана. Хвала саиграчима - рекао је Ханга који зна шта је био проблем за њега и саиграче на овом мечу јер је Звездина игра у појединим тренуцима деловала јако лоше. - Мислим да није био чак у питању ни притисак већ нестрпљење јер толико желите победу, желите да урадите нешто добро и због тога промашујете, а ми смо промашили не знам колико зицера, шест или седам. Нисмо добро кренули у сезону, променили смо тренера. Сви знамо да нисмо лоши играчи и да није нормално да промашујемо лаке шутеве и надам се да ће нам можда ће победа помоћи у том смислу.

Ханга је постигао на овом мечу само једну тројку, али је она дошла у последњој секунди првог полувремена када је смањио заостатак за Бајерном на 35:33 и није била планирана.

- Није било неког плана за ту тројку, хтео сам да уручим лопту Милошу, али то није успело. Видео сам сат и једини шут који сам погодио је био у ствари онај најтежи, али то је кошарка. Морам да наставим да радим на својој игри и да помажем тиму - закључио је Ханга.