ЈОШИЛО СВЕ РЕШИО: Игокеа славила у Чачку

29.10.2023. 19:37
Marko Jošilo
Марко Јошило / Извор: МН Press

Било је неизвесно.

Кошаркаши Игокее успели су после великог преокрета да надокнаде двоцифрени минус у Чачку, успели су да савладају Борац са 70:64, па тренутно имају скор 4-1, а Борац, који има за чим да жали 2-3.

Јаго жестоко ”провоцира” Аврамовића (ФОТО)Jago dos Santos

Јаго жестоко ”провоцира” Аврамовића (ФОТО)

Жељко Обрадовић пред други меч са Црвеном звездом: "Бићемо ослабљени..."Željko Obradović

Жељко Обрадовић пред други меч са Црвеном звездом: "Бићемо ослабљени..."

Ово је увек занимљиво видети - ево какве шансе кладионице дају Партизану, а какве Звезди у понедељакkvote

Најефикаснији у саставу Игокее били су Марко Јошило са 13, Никола Танасковић и Един Атић са по 10 поена. Код Борца, Алекса Ускоковић је постигао 13, Џавон Френклин 10, Филип Ребрача и Данило Тасић по девет поена.

Изабраници Дејана Мијатовића, кошаркаши Борца, одиграли су одлично прво полувреме. Одбрана је била не жељеном нивоу, добра одбрана је донела самопоуздање за игру у нападу, па су Чачани на полувремену водили са 40:26.

У наставку меча, Борац је контролисао дешавања на паркету, чувао је предност, водио је са 55:42 и деловало је да иде ка победи, али…

Али, у последњем кварталу, Игокеа је одиграо готово без грешке. Доминирала је у свим елементима игре, добила је овај период са 29:9, славила са 70:64.

На три минута пре краја, на семафору је писало 62:62. Драган Милосављевић је погодио тројку, после промашаја на обе стране, тројку је погодио и Марко Јошило са 68:62 и све је било готово.

У наредној рунди АБА лиге, Борац игра против Цедевита Олимпије у Љубљани, док ће Игокеа угостити екипу ФМП Железника.