ИМА НАДЕ ЗА ПАРТИЗАН: Овај резултат даје наду црно-белима за Топ 8!

26.01.2021. 21:47
KK Metropolitan
KK Метрополитан / Извор: Профимедиа

Иде им на руку победа Француза.

У оквиру Топ 16 фазе Еврокупа у Партизановој групи виђен изузетно занимљив меч. Метрополитан је након продужетака савладао Тренто у трећем колу групе Ф Топ 16 фазе Еврокупа – 92:86.

ОВДЕ имаш 1.500 РСД ГРАТИС и 30% бонуса на сваки депозит – и пре него што одиграш тикет

ВЕЛИКА ШАНСА ЗА ПАРТИЗАН: Локомотива знатно ОСЛАБЉЕНА пред дуел са црно-белима!

АТАМАН БЕСАН УПРКОС ПОБЕДИ: То није добро!

Француски тим је сада на 3-0 скору, док је Тренто на 1-2.

Тренто је сјајно отворио утакмицу у Француској, као и у Италији прошле недеље против Локомотиве и примио је само девет поена за четвртину. Имали су 12 после прве деонице, али је онда Метрополитан одлично заиграо у другом кварталу.

На полувреме се отишло нерешеним резултатом.

Тренто је у последњи минут ушао са три поена предности, захваљујући Тото Фореју. Мишино на 23 секунде до краја погађа за два и смањује заостатак домаће екипе на само један поен. Одмах је уследио фаул и Морган са два пенала враћа Тренто на 3.

Метрополитан се спетљао, изгубио лопту, па је опет дошао у посед, пошто је Мартин покушао да двојком реши утакмицу на две секунде до краја, уместо да је чекао фаул или да време истекне.

Французи су имали те две секунде и казнили су глупост Мартина. Тројку је погодио Браун и отишло се у продужетак.

Психолошку предност имао је домаћи тим и лако решио меч у продужетку.

До победе су их предводили Мишино са 23 и Арчи Гудвин са 21 поеном. Браун је додао 19 поена.

У пораженом саставу истакли су се Виљамс са 21 и Меј са 20 поена.

Меч је решен после продужетка, до ког је дошло због, благо речено, глупости Келвина Мартина.

Партизан у среду од 17:30 гостује Локомотиви Кубањ. Уколико остваре победу црно-бели ће повећати шансе за пласман у четвртфинале.