"Имамо 100 пута мањи буџет од Звезде" Златибор издао оштро саопштење! Споменуо и Сашу Обрадовића
KK Златибор огласио се саопштењем пред мајсторицу четврфинала КЛС-а против Црвене звезде.
И даље се не стишава бура после дешавања на мечу у Чајетини, када је кошаркаш Звезде Никола Калинић ушао у физички и вербални сукоб са члановима тима Златибора.
- Пре свега, ово је требао да буде празник кошарке за Златибор и Чајетину, у препуној дворани са једним од наша два најбоља клуба, међутим одлична игра нашег клуба и заслужена победа против Црвене звезде, захваљујући инциденту за који KK Златибор не сноси никакву одговорност, пада у други план. Уместо да се бавимо једном великом и заслуженом победом клуба који има 100 пута мањи буџет од свог противника, сада сви користе неку своју прилику како би направили некакву корист или заменом теза осудили KK Златибор.
Организација утакмице је била на највећем могућем нивоу са великим бројем припадника обезбеђења и полиције и све је било и жару спортске борбе без икаквог вређања било ког играча Црвене звезде, а уз крајње спортско навијање за свој клуб који је приказао на терену да може да победи и много боље противнике. Међутим, од тренутка када је играч Црвене звезде напао односно прво га повукао да падне и два пута ударио нашег играча док је он лежао на терену, све је отишло у погрешном смеру.
KK Златибор не сноси никакву одговорност, јер је иницијатор инцидента играч Црвене звезде и немогуће је очекивати да ће домаћа публика после свега што се десило да још аплаудира на то. У потпуности стојима на страни нашег играча Матеја Цибеја јер апсолутно није крив за ово што се десило, а још мање је крив било ко из публике када играч Црвене звезде скочи на трибине и крене да се обрачуна са људима на трибини. Сматрамо да смо своји радом и титулама које смо освојили у претходном периоду заслужили мало бољи третман, односно заслужили смо оно најмање што би сви требало да раде, а то је да пренесу истинито оно што се десило, а не да се заменом теза покуша да оправда инцидент и кривац, односно иницијатор свега, што је видела цела кошаркашка јавност у Србији.
Да ли је председник KK Златибор крив што је играч Црвене звезде два пута ударио нашег играча или је можда председник Златибора тражио од играча Црвене звезде да рукама руши тунел и да се свађа са навијачима, а оно чиме би сви требало да се баве, то је историјска победа Златибора, који се неће предати ни у мајсторици. У прилог свему овоме говори и изјава тренера Црвене звезде који се на почетку конференције извинио за понашање своје екипе, што је коректно са његове стране - стоји у саопштењу Златибора.