НИЈЕ БИЛО СВЕ ГЛАТКО: Италија после доста муке стартовала победом на Мундобаскету

25.08.2023. 11:58
košarkaška reprezentacija Italije
кошаркашка репрезентација Италије / Извор: Реутерс

Мучили су се Азури.

Кошаркаши Италије савладали су Анголу 81:67 (23:17, 20:23, 18:17, 20:10) у првом колу групе А Светског првенства.

MOZZART ЕКО ТЕРЕТАНА ОТВОРЕНА У ЗЕЛЕНОМ СРЦУ СРБИЈЕ: Јединствени еколошки пројекат настављен у Сокобањи

САМО ДАН ПРЕ ПРВЕ УТАКМИЦЕ: Центар пропушта Мундобаскет

ПАО РЕКОРД: Никад више НБА мајстора на Мундобаскету

Селекција са афричког континента пружила је више него солидан отпор, али су данас бледи Италијани успели да сломе противника тек на самом крају меча.

Да ће бити проблема било је јасно већ на самом старту када је Ангола повела са 9:2. Ипак, пробудили су се Италијани након тога и до краја прве деонице стекли предност од шест поена.

Но, нису се предавали Африканци и до краја првог полувремена успели су да се одрже у апсолутно егалу, играло се поен за поен, а на велики одмор су Италијани отишли са свега три поена суфицита.

Ни у наставку меча тим Ђанмарка Поцека није успевао да сломи противника. Тек су у четвртој деоници Италијани први пут на мечу стекли двоцифрену предност и то на три минута до краја после слободног бацања Николе Мелија и то је био тренутак када су Анголци изгубили сваку шансу за тријумфом.

Најефикаснији код победника био је Симоне Фонтекио са 19 поена, пратио га је Тонут са поеном мање. Код Анголе се истакао Чилде Дундао са 19 поена.

Следећи противник Италије биће Доминиканска република, док Ангола игра са домаћином, Филипинима.