ЈЕДНОСТАВНО НАЈЈАЧИ: Баскеташи Србије победили Америку и освојили турнир у Француској

23.05.2021. 17:23
Србија Данас/Тањуг
Stefan Stojačić
Стефан Стојачић / Извор: МН Press

Убедљиво.

Мушка репрезентација Србије у баскету победник је међународног турнира одржаног у француском граду Воарону, пошто је у финалном мечу победила репрезентацију Сједнињених Америчких Држава 21:9.

MOZZART ДАЈЕ НАЈВЕЋЕ КВОТЕ НА СВЕТУ: Сити 1,50, Лестер 2,10, Аталанта 2,55

БИВША НБА ЗВЕЗДА ИЗАЗВАЛА ТЕОДОСИЋА: Желим са Милошем 1 на 1

ПОНОВО НА ТЕРЕНУ: Зна се ко суди четврти меч финала - једно име добро познато Звезди!

Тиња и даље нада у Пари Сен Жермену да ће одбранити титулу првака Француске. А да би се то десило, морају вечерас (21.00) да победе Брест као гости (двојка је 1,25, 2&3 1,42) и да се надају да Лил неће победити Анже у исто време… Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Брест - ПСЖ.

Последњег дана такмичења, у најбитнијем мечу на турниру, репрезентација Србије пружила је и најквалитетнију игру до сада.

Изузетно квалитена репрезентација САД у саставу: Медокс, Хамел (обојица чланови екипе Принстон), Кинг и Џонс (обојица из екипе Њујорк Харлем), није успела да пружи отпор нашој репрезентацији у изузетној партији коју су пружили наши играчи.

Од првог минута утакмице Србија је “диктирала” темпо и увећавала резултатску разлику, да би на самој средини меча (на 5 минута до краја) резултат гласио 18:3.

На два минута пре краја регуларних 10 минута трајања меча Србија је постигла свој последњи поен за коначних 21:9.

Најрасположенији и најефикаснији у екипи Србије био је Стефан Стојачић, који је постигао осам поена, а пратили су га Дејан Мајсторовић са седам, Александар Ратков са пет кошева и Марко Савић са једним постигнутим поеном.

Стојачић проглашен за најкориснијег (МВП) играча финалног меча, а Мајсторовић је уврштен у најбољи тим турнира уз Американце Џонса и Хамела.

Репрезентација Србије је учешћем на поменутом турниру завршила прву фазу припрема за Олимпијске игре, а наредне акције их очекују почетком јуна.