ЈОКИЋ ИСКЉУЧЕН ЗА КРАЈ! Замахнуо руком као буздованом, избио хаос, држала га тројица! Денвер елиминисан без победе (ВИДЕО)

14.06.2021. 07:35
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Фото: Танјуг/АП

Финикс “пометлао” Нагетсе.

Никола Јокић је искључењем завршио сезону у којој је проглашен за најбољег кошаркаша НБА лиге. Денвер је поражен и у четвртој утакмици полуфинала Запада против Финикса резултатом 125:118 и елиминисан без утешног тријумфа.

НИКОЛА ОВО НИЈЕ ЗАСЛУЖИО: Навијачи Денвера УЈЕЛИ за СРЦЕ Јокића, није помогао ни МВП трофеј

ДЕЛУЈЕ ЛУЦКАСТО, АЛИ ЗАТО ЈЕ ПОБЕДИО: Новак ОТКРИО шта је урадио у свлачионици

НОВАК НИЈЕ СЛУЧАЈНО ДАО ДЕЧАКУ РЕКЕТ: Разлог ће ОДУШЕВИТИ све

Јокић је утакмицу завршио 3 минута и 52 секунде пре краја треће четвртине када је направио оштар фаул над Камероном Пејном. Центар Нагетса је замахнуо јако руком ка играчу Санса, али је више ударио лопту него ривала, који се срушио као да је нокаутиран у главу. Избио је хаос на терену, Србин се затим "закачио" са Девином Букером...

Судије су биле неумољиве и Јокић је морао у свлачионицу при резултату 83:75 за госте.

- Желео сам да променим ритам утакмице, да нам дам мало енергије. Покушао сма да направим тежак фаул. Да ли сам га ударио? Нисам знао. Врло ми је жао ако јесам, јер нисам желео да га повредим или намерно ударим у главу – истакао је Јокић.

МВП НБА лиге за сезону 2020/2021 је меч завршио са 22 поена (9/17 из игре), 11 скокова и четири асистенције за 28 минута. Вил Бартон је био најефикаснији у Денверу са 25 поена.

Финикс је до финала Запада, у којем чека победника серије Јута – ЛА Клиперс, предводио Крис Пол са 37 поена и седам асистенција, а сјајан је био и Девин Букер са 34 поена, 11 скокова и четири асистенције.

Јокић је сезону завршио као први МВП најјаче светске лиге од 1989. који је остао без победе у плеј-оф серији по именовању, а последњи који је доживео такву сдубину је био Меџик Џонсон, са ЛА Лејкерсима, “пометлан” од чувених “прљавих момака” Детроит Пистонса.