ЈОКИЋ СА ПОЛА СНАГЕ ДО ДАБЛ-ДАБЛА: Денвер ПРЕГАЗИО Оклахому! Мицић уписао 2 поена

29.10.2023. 22:48
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Профимедиа

Најављивани "српски дерби"...

Трећа победа у низу на старту НБА лиге за Денвер који је нанео први пораз Оклахоми. Било је 128:95 за актуелног шампиона.

КАО БРЗИ ВОЗ: Јокић уз звук сирене донео Денверу максималну предност (ВИДЕО) Nikola Jokić

КАО БРЗИ ВОЗ: Јокић уз звук сирене донео Денверу максималну предност (ВИДЕО)

ДАН УОЧИ ДЕРБИЈА: Зек Ледеј тражи најбољу понудуZek Ledej

ДАН УОЧИ ДЕРБИЈА: Зек Ледеј тражи најбољу понуду

Басконија у стању распада: Игра испод сваког нивоа, а Партизан стижеVanja Marinković

Басконија у стању распада: Игра испод сваког нивоа, а Партизан стиже

Лагано је Денвер стигао до предности, после 2 1 Николе Јокића било је 21:11, а после нових поена Сомборца било је 12.

Нису баш ишли за руком шутеви са дистанце екипе Оклахоме, али када су дошли до процената који су на вишем нивоу, успели су да врате једноцифрену разлику.

Ипак, када се Јокић вратио на терен средином друге четвртине, Денвер је кренуо још јаче у нападу, па су гости стигли и до 15 (62:47).

Убрзо је било и 18 после пет везаних поена Јокића, на другој страни се чекао Шеј Гилџес-Александер који није ништа урадио како треба у првом полувремену.

Са друге стране, чак 22 поена Јокића на полувремену, и то са пола снаге, чини нам се из наше перспективе.

Ненормално је Јокић почео да терорише кош противника почетком другог полувремена, било је и 25, па је у последњој деоници када Јокић није ни био на паркету предност ишла и преко 30 разлике.

Никола је на крају имао 28 поена и 14 скокова, додао је 5 асистенција, 75% шута из игре, све то за 29 минута на паркету, није било потребе за више од тога.

Мицић је играо и данас, 2 поена и 3 асистенције, Покушевски свега поен, први је играо 14, други 13 минута.