ЈОКИЋЕВО МВП ИЗДАЊЕ: Трипл-дабл Србина за победу против шампиона (ВИДЕО)

22.10.2022. 07:34
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Профимедиа

Феноменално.

Српски кошаркаш Никола Јокић остварио је трипл-дабл у победи Денвера над Голден Стејтом. Он је имао 26 поена, 12 скокова и 10 асистенција. Тако је Денвер је остварио прву победу у новој сезони НБА лиге савладавши Вориорсе на гостујућем терену резултатом 128:123.

ЗВЕЗДА И ДАЉЕ БЕЗ ПОБЕДЕ: Делије бесне, нешто не штима, само ЈЕДНИМ играчем одушевљени

ОЗБИЉАН УДАРАЦ ЗА АСВЕЛ: Ловерњ доживео тешку повреду

ДА ЛИ ЈЕ БЛИЗУ КОМПРОМИС ЕВРОЛИГЕ И ФИБА? Армани и Вритус померили утакмицу због репрезентације

Денвер предвођен Николом Јокићем почео је изразито офанзивно убацивши 40 поена актуелним шампионима НБА лиге у првој четвртини.

До полувремена гости су повећавали предност и отишли на паузу са 18 поена разлике, 70:52.

Екипа предвођена Каријем је била надомак резултатског повратка и преокрета, међутим из напете завршнице меча, ипак је Денвер изашао као победник.

Поред Јокића у редовима Денвера истакли су се Брус Браун са 20, Кентавијус Колдвел-Поуп и Мајкл Портер са 17 поена.

Стеф Кари је уписао 34 поена, пет скокова и четири асистенције на мечу, а запажен наступ је имао и Андрју Вигинс са 23 поена, осам скокова и три асистенције.

Млади српски кошаркаш Никола Јобић још чека на званичан деби у НБА лиги. Са клупе је испратио пораз Мајамија од Бостона код куће (111:104), а није га било на премијери против Чикага.

Богдан Богдановић није био у протоколу за меч што јасно указује да Хокси неће ризиковати и да ће сачекати да се што боље припреми како би се шансе за обнову повреде свеле на минимум. Атланта и без њега има две победе, а сада су славили код куће против Орланда са 108:98.