ЈОШ КОРАК ДО ЕВРОЛИГЕ: Звезда прегазила Будућност и отишла у финале АБА лиге (ГАЛЕРИЈА)

04.04.2017. 21:01
Čarls Dženkins slavi trojku u meču Evrolige između Crvene zvezde i Makabija
Чарлс Џенкинс слави тројку у мечу Евролиге између Црвене звезде и Макабија / Извор: МН Press

Цвено-бели ће да се боре за трофеј са загребачком Цедевитом.

Мајсторица за пролаз финале плеј-офа АБА лиге припала је екипи Црвене звезде, која је убедљиво славила против Будућности (82:59) и стигла на корак до поновног пласмана у Евролигу. У финалу ће се црвено-бели борити против загребачке Цедевите од 10. априла.

Одлучујући полуфинални меч почео је у жестоком ритму, веома борбено, али и нервозно и растрзано на обе стране, па су први поени постигнути у другом минуту (0:2, Гордић). После тројке Дангубића, Суад Шеховић је узвратио истом мером за 3:5, а касније и другом за 5:8 (3.минут).

НИКАД ЈАЧИ ДОЧЕК: Ево како је ЗАГРМЕЛО у Железнику кад су изашли кошаркаши Звезде (ВИДЕО)

РАЗВАЛИЋЕ БУДУЋНОСТ: Погледајте како кошаркаш Звезде НЕМИЛОСРДНО цепа мрежицу на загревању (ВИДЕО)

Пробудили су се тада Џенкинс, Митровић, Кузмић и Симоновић 15:8 (7.минут), а после тројке Џенкинса, Звезда у 8. минуту прелази у двоцифрено вођство (18:8). Из редова Будућности, Рејнолдс, Савовић и Илић успевају да задрже резултатски прикључак на измаку прве четвртине, која се завршила са „плус шест“ за Звезду.

Почетак друге четвртине обележила је серија гостију 6:0 режији Рејнолдса, Савовића и Поповића, а с обзиром да је у првој деоници у 9. минуту било 21:11, укупан четвороминутни низ Подгоричана био је 10:0.

Потом се играло по систему - поен за поен, расположен је био Гудурић (24:21), да би наступио период обострано неефикасне игре од 14. до 16. минута, када је Митровић са линије пенала одвео свој тим на „плус пет“ (28:23). Затим Џенкинс и Кузмић доносе Звезди убедљивије вођство (35:26, 20. минут), али Савовић није дозволио домаћину да одмакне на двоцифрену предност, да би се на велики одмор отишло код резултата 35:29.

На почетку другог полувремена Звезда је заиграла агресивније у одбрани, а Будућност није имала прави одговор, па су црвено-бели полако и сигурно повећавали вођство, направивши серију 10:0 стекли највећу предност - 45:29 (23. минут)

Црвено-бели су добијали све више на сигурности, па је после тројке Симоновића у 24. минуту на семафору стајало 53:33!

БЛИЖИ СЕ МЕЧ СЕЗОНЕ: Будућност чека ПАКАО у Железнику (ФОТО)

Будућност је само повремено узвраћала, али трећа тројка Симоновића у 26. минуту (58:36) само је учврстила Звездину доминацију, а то је била и највећа предност тима са Малог Калемегдана у дотадашњем делу сусрета. У 27. минуту било је 60:40, али онда су Ђетићи искористили мање опуштање домаћих и направили мини серију 5:0. Ипак, изабраници Дејана Радоњића до краја трећег периода остају на безбедној дистанци (67:51).

Старт последње деонице донео је нешто слабији интензитет борбе, али Звезда је чувала 16 до 18 поена предности, али гости користе мирнији ритам домаћих да се примакну на 71:57(33. минут).

После тога се догодила једна од најлепших акција на мечу, када је Кузмић поентирао из „пик ен рола“ на додавање Волтерса, за 73:57, што у наредном нападу потврђује Бјелица (75:57), а потом и Џенкинс оверава новом тројком (78:57) пут ка сигурном, убедљивом и важном тријумфу.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – БУДУЋНОСТ  82:59 (21:15, 14:14, 37:22, 15:8 )

ДВОРАНА: ФМП у Железнику

ГЛЕДАЛАЦА: 3.209

СУДИЈЕ: Болтаузер, Петек, Радојковић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Волтерс 7, Томпсон, Дангубић 5, Митровић 6, Лазић 2, Добрић, Симоновић 14, Ракићевић, Џенкинс 17, Гудурић 8, Кузмић 13, Бјелица 10.

БУДУЋНОСТ: Рејнолдс 16, Суад Шеховић 6, Суботић, Сеад Шеховић, Гордић 8, Баћовић, Илић 6, Савовић 16, Класен 1, Николић, Поповић 6, Врањеш.