ОДИГРАН ВЕЧИТИ ДЕРБИ: Рововска борба Звезде и Партизана, зна се ко је ПРВАК Србије (ФОТО)

21.04.2019. 16:20
KK Crvena zvezda - KK Partizan juniori
KK Црвена звезда - KK Партизан јуниори / Извор: МН Press

Утакмица одиграна у дворани у Железнику.

Јуниори KK Црвена звезда победили су Партизан у утакмици финалног (Ф8) турнира и тако освојили титулу првака Србије. Црвено-бели су у дворани у Железнику савладали вечитог ривала са 89:81. Пре тога одигран је и меч за треће место. Кошаркаши Мега Бемакса су победили Борац из Чачка са 68:73.

ТОМИЋ ЗНА РЕЦЕПТ: Нека ГРМИ са трибина, а ми ћемо доћи до ЦИЉА (ВИДЕО)

СВИ КАО ЈЕДАН: Пред меч одлуке, Звезда послала МОЋНУ поруку навијачима (ВИДЕО)

ОНИ ЋЕ ДЕЛИТИ ПРАВДУ: Познате судије за МАЈСТОРИЦУ финала АБА лиге! Сви се питају откуд БАШ они (ФОТО)

У првом полувремену Звезда је имала убедљиву предност па се на велико одмор отишло са 48:30 у корист црвено-белих.

Међутим, у трећој четвртини та предност се "истопила" па је средином ове деонице било 55:49, а на три минута до краја четрвтине и 57:54. Уследили су и нови поени, па је на 2:04 до краја било 57:56. У последњи минут четвртине се ушло са 61:60 за Звезду која је номинално била гост. У последњим секундама, Звезда није реализовала напад, уследила је контра и уз звук сирене Партизан је изједначио на 62:62.

Уводне минуте одлучујуће четвртине обележили су промашаји на обе стране, али се Звезда мини серијом од 4:0 "одлепила" на 66:62. После нове двојке и тројке црвено-бели су поново имали значајнију предност. На 5:45 минута до краја било је 71:62. Прве поене у овој четвртини црно-бели су убацили тек у шестом минуту, и то са линије слободних бацања. Звезда није дозвољавала да се предност поново "истопи" па је 90 секунди пре краја било 81:74. У последњи минут ушло се са резултатом 81:76.

Најефикаснији у победничком тиму био је Бојан Томашевић са 34 поена и десет асистенција. И у прошлом дербију био је веома ефикасан, са 27 поена. Када је реч о Партизану, Маркп Пецарски је имао учинак од 28 поена и чак 14 скокова. Ђорђе Пажин је убацио 25.

Можете и да погледате више слика из дворане у Железнику.