КАД СЕ ВОРИОРСИ СВЕТЕ: Ратници прегазили Вукове, солидни Бјелица (ВИДЕО)

08.10.2017. 16:13
Nemanja Bjelica
Немања Бјелица / Извор: Профимедиа

Прва победа шампиона.

Голден Стејт Вориорси остварили су прву предсезонску победу и то против Минесота Тимбервулфса са 142:110 (36:44, 40:28, 38:23, 28:15) у мечу одиграном у Шангају. Била је ово освета Вуковима за меч од 5. октобра у Шенжену када су савладали Голден Стејт.

КРАЉЕВСКИ КУЗМИЋ: Бивши ЉУБИМАЦ Делија РАЗВАЛИО имењака! (ФОТО)

ПИТАЛИ СУ ГА ЧИМ ЈЕ СТИГАО У НБА: Најлуђа ствар у Европи? Hmmm... Без дилеме ДЕЛИЈЕ (ФОТО)

Минесота је боље ушча у меч, постигла чак 44 поена у првој деоници и водила осам разлике, али је Голден Стејт до полувремена преокренуо резултат. Ратници су меч преломили у трећој четвртини коју су добили 38:23, да би у истом ритму одиграли и последњу деоницу.

Стеф Кари је предводио Вориорсе до победе са 40 постигнутих поена, уз осам асистенција и шест скокова. Клеј Томпсон га је пратио са 28 поена, док је Кевин Дурент постигао 22. Код Тимбервулвса најефикаснији је био Енрђу Вигинс са 19 поена, Карл Ентони Таунс је убацио 16, а Џими Батлер 15. Немања Бјелица је провео 15-ак минута на паркету, за то време постигао 7 поена, имао по два скока и асистенције, те по једну крађу и блокаду.