ЕВРОЛИГА: Барселона зауставила Звезду, Миротић држао час, Лојд без поена из игре

20.11.2020. 22:52
Kori Volden
Кори Волден / Извор: МН Press

Каталонци оправдали улогу фаворита.

Најбољи тим Евролиге у овом тренутку није имао милости, Барселона је савладала Црвену звезду резултатом 76:65 у 10. колу Евролиге. Црвено-бели нису имали шансе за изненађење против тима који је селектовао Светислав Пешић, а ове године га додатно ојачао нови тренер КаталонацаШарунас Јасикевичијус. Јунак тријумфа домаћина био је Никола Миротић са индексом корисности 31.

Повратак клупског фудбала: ГОРИ СВЕ од Лондона до Напуља!

КРАЈ ЗА РОЧЕСТИЈА - МЕЊА ГА АМЕР: Звезда доводи плеја из САД који је прошле сезоне играо за Портланд

ПУЧЕ БРУКА: Због сјаног плеја СМЕЊЕН селектор! Савез издао САОПШТЕЊЕ (ФОТО)ј

ПУЧЕ БРУКА: Због сјаног плеја СМЕЊЕН селектор! Савез издао САОПШТЕЊЕ (ФОТО)

Питање победника решено је практично већ после 10 минута. Црвено-бели нису имали решења за одличну одбрану Барселоне и поред тога што нису били тако лоши у дефанзиви. Међутим, негативан рекорд сезоне и само шест убачених поена значили су и брзи крај за тим Саше Обрадовића.

Никола Миротић је био расположен у нападу, док су за Звезду у уводној деоници поентирали само Дуоп Рит (четири поена) и Емануел Тери (два). Црвено-бели су до 14. минута имали само осам поена на свом конту, а Барселона 25.

Тек тада прорадио је и напад Београђана, Кори Волден је убацио седам поена, али је Џордан Лојд потпуно заустављен. Најбољи стрелац Евролиге није постигао кош за 12 минута, па је отуда јасно зашто су црвено-бели на велики одмор отишли са 17 поена заостатка, 39:22 за Барселону.

Имала је Барселона и 22 поена предности средином треће четвртине, али кошаркаши Звезде нису желели да буду само пуки статисти. Захваљујући Давидовцу и тројци Добрића, гости су пришли на "само" минус 12 у 28. минуту, 54:42. То је био јасан сигнал кошаркашима Барселоне да поново додају гас и већ на крају ове деонице домаћин је поново имао опипљиву празлику, 61:44.

Пет минута пре краја Црвена звезда је поново пришла на 12 поена заостатка поенима Хола (63:51), а 60 секунди касније и на минус 11 (68:57). Минијатуре Тејлора Рочестија приближили су црвено-беле на само седам поена мањка, 69:62 у 38. минуту, али је Калатес угасио пожар домаћину и увео меч у мирну луку.

Можда би гости још боље прошли на врућем гостовању у срцу Каталоније да је Лојд био расположенији за игру. Американац је завршио меч са два поена и то са линије слободних бацања уз осам промашаја из игре, по четири за два и три поена.

Црвено-беле у понедељак очекује први дерби са Партизаном у сезони у осмом колу АБА лиге.

Барселона - Црвена звезда 76:65 (19:6, 20:16, 22:22, 15:21)

ДВОРАНА: Блауграна (без присуства гледалаца).

СУДИЈЕ: Луиђи Ламоника, Ана Пантер, Гитис Вилијус.

БАРСЕЛОНА: Дејвис 4, Ханга 3, Болмаро 4, Смитс 4, Ертел 2, Ориола 12 (5ск), Абринес 3, Хигинс 7, Мартинез 2, Кјурик 2, Миротић 23 (4/4 за два, 2/3 за три, 9/10 сл. бацања, 4ск) , Калатес 10 (8ас).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Рочести 5 (4ас), О'Брајант 5, Хол 8, Волден 7, Лојд (0/8 из игре), Давидовац 12, Лазић, Рит 9 (4ск), Добрић 8, Симоновић, Јагодић-Куриџа, Тери 9 (6ск).