АБА ЛИГА: Бледа Звезда доживела тежак пад у Морачи

05.02.2024. 17:54
Nemanja Nedović
Немања Недовић / Извор: Фото: АБА лига/Филип Рогановић

Будућност убедљива славила у дербију 19. кола.

Кошаркаши Будућности савладали су у Подгорици Црвену звезду у дербију 19. кола АБА лиге са 84:62 (22:18, 24:18, 13:15, 25:11). Био је то шести узастопни тријумф  Подгоричана у регионалном такмичењу која их оставља у трци за друго место, док су Београђани претрпели трећи пораз који им неће превише угрозити пол позицију пред плеј-оф. Будућност је показала много више жеље и енергије, док је Звезда била прилично анемична, са катастофалним шутем и бројним изгубљеним лоптама, није могла ни да помисли на тријумф у препуној дворани „Морача“.

МАЛЕРИМА НИКАД КРАЈА: Звезда без важног играча у ПодгорициJanis Sferopulos, KK Crvena zvezda

МАЛЕРИМА НИКАД КРАЈА: Звезда без важног играча у Подгорици

СТОПИРАНА "БОМБА" НА МАЛОМ КАЛЕМЕГДАНУ: Откривено шта КОЧИ Томпкинсов долазак у ЗвездуTrej Tompkins

СВИ ЗА НИШ: Почела продаја комплета улазница за Куп Радивоја КораћаKup Radivoja Koraća

СВИ ЗА НИШ: Почела продаја комплета улазница за Куп Радивоја Кораћа

Домаћи тим је боље кренуо и тројкама Марвина Џонса и Јогија Ферел повео са 6:0. Успела је Црвена звезда брзо да ухвати ритам, али и резултатски пркључак. На истеку осмог минута Милош Теодосић је са линије слободних бацања изједначио на 17:17, али Мекинли Рајт поново вратио предност Подгоричанима на крају прве четвртине - 22:18.

БУДУЋНОСТ - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 84:62 (22:18, 24:18, 13:15, 25:11)

ДВОРАНА: Морача, Подгорица;

ГЛЕДАЛАЦА: 4.100

СУДИЈЕ: Дамир Јавор, Сашо Петек, Бојан Круљац;

БУДУЋНОСТ: Михаиловић 6, Меги 13, Фримен 5, Славковић 4, Макунду 4, Ферел 18, Џонс 7, Танасковић 6, Рајт 9, Поповић, Пол, Камењаш 12.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Смарт 5, Лазаревић 1, Теодосић 8, Ханга, Давидовац, Митровић 16, Тоби, Боломбој 9, Недовић 10, Гиедраитис 8, Гилеспи, Јаго 5.

Будућност је снажније почела и другу деоницу. Серијом 9:0 домаћи тим је дошао до двоцифрене предоности - 31:18 и натерао Јаниса Сферопулоса да затражи тајм-аут већ у 12. минуту. Џоел Боломбој је убрзо погодио тројку за црвено-беле који су у првом полувремену очајно шутирали иза линије 6,75 (2-13), али и са осталих позиција.

Заиграли су Беогрђани нешто ангажованије у финишу првог полувремена. То је било довољно само да се заустави домаћи тим, али не и да се смањи заостак који је после првог дела и даље био двоциферн - 46:36.

Стао је шут кошаркаше Будућности на почетку другог полувремена.  Скоро  четири минута били су без поена, али Звезда је у том интервалу успела само да смањи само на 46:40. Убрзо је стигла казна за црвено-беле у виду серије Подгоричана од 6:0, за нову двоцифрену предност – 52:40. Пао је ритам у наставку дуела, обе екипе су биле нервозне, али се то није одразило на резултат на крају треће четвртине – 59:51.

Имала је Звезда какве-такве шансе да дође до преокрета на почетку последњој четвртине, али Сефероплусов тим се испромашивао као ретко кад ове сезоне, тако да кошаркашима Будућност није било превише тешко да рутински приведу меч крају и дођу до веома убедљивог и вредног вредног тријумфа.