ЦРВЕНО-БЕЛИ СИГУРНИ: Звезда савладала Морнар за нову рецку у регионалном такмичењу

30.01.2022. 16:34
Dejan Davidovac
Дејан Давидовац / Извор: МН Press

Тим са Малог Калемегдана стигао до 15. победе у сезони.

Кошаркаши Црвене звезде остварили су победу у 18. колу АБА лиге пошто су у дворани ''Александар Николић'' савладали Морнар са 81:74 (22:19, 19:19, 20:12, 20:24) и тако остварили 15. тријумф у регионалном такмичењу, док су гости из Бара доживели девети пораз.

НАЈЕЗДА ЏЕКПОТОВА НА МЕРИДИАН ONLINE КАЗИНУ У 2021. ИСПЛАЋЕНО ВИШЕ ОД 1.5 МИЛИОНА ЕВРА!

ИРВИНГ НЕМОЋАН ПРЕД СПЛЕШ БРАЋОМ: Дончић ДОМИНИРАО против Индијане

ДРУГИ УЗАСТОПНИ ПОРАЗ ПАНТЕРА: Мега савладала ФМП у Железнику

Гости из Бара имали су бољи почетак меча и вођство у уводним минутима, а на половини деонице је њихов предност била 11:8. Међутим, Звезда је серијом 12-0 стигал до потпуног преокрета и предности 20:11, да би Морнар захваљујући тројкама ипак успео да приђе на подношљив заостатак 22:19 на првом малом одмору. Управо су тројке и одржавале Морнар у игри током првог полувремена пошто су Барани губили велики број лопти, али су успевали да конснтно дишу за вратом црвено-белима који никако нису успели да дођу до предности веће од шест поена, а на полувремену је њиохва предност била 41:38.

У наставак меча је боље ушла Звезда, али се то није значајније одразило на предност домаћина, да би Морнар у 24. минуту стигао до изједначења 46:46. Тај налет је Звезда успела да одбије и понво буде у предности до шест поена, да би у самој завршници Лазић тројком донео црвено-белима двоцифрену предност 61:50 на уласку у последњу четвртину. Иако је Морнар брзо стигао на једноцифрен заостатак, Звезда је и даље имала вођство да би Лазић тројком донео домаћину максималних 15 поена разлике 75:60. Чинило се да је све готово, али је Морнар серијом 11-2 поново врати неизвесност 77:71 два минута пре краја. Ипак, тим Дејана Радоњића успео је да сачува предност у завршници и стигне до тријумфа.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - МОРНАР 81:74 (22:19, 19:19, 20:12, 20:24)

ДВОРАНА: Александар Николић.

СУДИЈЕ: Пукл, Вовк, Пеић.

ГЛЕДАЛАЦА: 3.853.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Лазеревић 4, Волтерс 7, Давидовац 18, Митровић 6, Б. Лазић 13, Калинић 11, Добрић 6, Холинс 3, Ивановић 2, Марковић 5, Вајт 6, Цирбес.

МОРНАР: Михаиловић 26, Мићовић, Јеремић 7, Живановић 5, Шеховић 12, Смит 6, Гордић 10, Ракочевић, А. Лазић 7, Миковић, Мозли 1.

Кошаркаши Црвене звезде од 17 часова у дворани ''Александар Николић'' дочекују екипу барског Морнара у мечу 18. кола АБА лиге. Црвено-бели су тренутно на другом месту табеле регионалног такмичења са 14 победа и једним поразом само због чињенице да имају два меча мање у односу на Партизан који је на челу табеле, док је Морнар на деветој позицији са седам победа и осам пораза.

Црвено-бели су у серији од две победе пошто су после тријумфа у узбудљивом мечу у Љубљани против Цедевита Олимпије, успели да постану први тим који је савладао ове сезоне Олимпијакос у Атини у оквиру Евролиге.

На другој страни Морнар је после катастрофалног почетка сезоне значајно подигао ниво игре и успео да дође скоро до половичног учинка и на корак од позиције која обезбеђује плеј-оф. Барани су у серији од три победе у регионалном такмичењу. Што се тиче међусобног скора, црвено-бели су у последњих пет мечева остварили четири победе и јасан су фаворит у овом мечу.

40. минут
Крај меча, Црвена звезда је савладала Морнар са 81:74.
38. минут
Морнар серијом 11-2 прилази на само шест поена разлике 77:71.
36. минут
Лазић погађа нову тројку и Звезда има нову максималну предност 75:60.
33. минут
Разиграо се Давидовац, постигао тројку, а Звезда вратила довцифрену предност 69:58.
32. минут
Морнар са пет поена у низу отвара последњу четвртину и смањује на 61:55, а Радоњић тражи тајм-аут.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

30. минут
Тројком Лазића Црвена звезда први пут стиже до двоцифрене предности 61:50 на крају треће четвртине.
27. минут
Успела је Звезда да одбије налет Морнара и стигне до вођства 52:46.
24. минут
Морнар серијом 7-0 стиже до изједначења 46:46, Радоњић тражи тајм-аут.
22. минут
Волтерс погађа тројку и Звезда води 44:38.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

20. минут
Крај првог полувремена, Звезда води 41:38.
19. минут
Морнар одлично шутира за три, али Звезда чува предност 41:38.
16. минут
Добрић погађа тројку, Звезда води 34:28, Павићевић тражи тајм-аут.
14. минут
Морнар стиже до изједначења тројком Шеховића 26:26, али Митровић погађа уз фаул, аи не користи додатно бацање. Звзеда води 28:26.
12. минут
Одржавају предност црвено-бели. После погођених бацања Лазића води Звезда 26:21.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

10. минут
Успео је Морнар са две тројке у низу да смањи заостатак на крају прве четвртине. Звезда води 22:19.
8. минут
Наставља се Звездина серија, сада је 12-0, а домаћин води 20:11.
6. минут
Тројкама Холинса и Калинића уз поене Волтерса, Звезда је серијом 8-0 за минут прешла у вођство 16:11.
5. минут
Морнар и даље има предност 11:8 после једног погођеног слободног бацања Михаиловића.