ОДЛУЧИЋЕ МАЈСТОРИЦА У БЕОГРАДУ: Игокеа надиграла очајну Звезду (ФОТО)

07.05.2021. 18:03
KK Igokea
KK Игокеа / Извор: Фото: Twitter/ABA_League

Тим из Лакташа изједначио на 1:1 у серији.

Кошаркаши Игокее успели су да изборе мајсторицу у полуфиналној серији против Црвене звезде пошто су у Лакташима славили са 81:68 (23:13, 22:18, 20:17, 16:20) и тако изједначили на 1:1. Дамаћин је у потпуности надиграо тим са Малог Калемегдана и водио свих 40 минута меча. Трећи одлучујући меч игра се у уторак.

НИЈЕ САМО ПЕТРУШЕВ: Још ДВА играча Меге иде на НБА драфт

ЗАСЛУЖЕНО: Клајбурн МВП априла (ВИДЕО)

РАСТАНАК: Странац НАПУСТИО Звезду!

Од старта меча је Игокеа одлично почела и одмах преузела вођство док су се гости мучили са шутем, пре свега за три поена, па је већ у 6. минуту предност домаћина била двоцифрена 13:2, а толико вођство је Игокеа имала и на првом малом одмору. Иако је Звзеда боље почела другу четвртину, Стефан Пот је потупно пореметио све са 10 поена у низу што је донело до серије домаћина 11-0 и вођства 34:17. Нису црвено-бели никако успевали да се приближе расположеном домаћину који би сваки налет одбијао шутем за три поена и на великом одмору је вођство Игокее било 45:31.

У наставку сер ништа није променило. Игокеа је погађала, а Звезда се мучила у нападу, мада су трећу четвртину обележили и бројни фаулови због које је трајала пола сата. Ипак, чак ни тако пресечен ритам меча Звезда није искористила да се приближи домаћниу који је имао и 20 поена предности у једном тренутку. У последњих 10 минута црвено-бели су коначно почели боље да играју  уодбрани, док се у нападу Добрићу придружио и СИмоновић, али је све то касно кренуло па је Игокеа стигла до заслуженог тријумфа и мајсторице у Београду.

Кошаркаши Црвене звезде данас од 18.30 гостују екипи Игокее у Лакташима у другом мечу полуфиналне серије плеј-офа АБА лиге. Црвено-бели су тријумфовали у првом мечу одиграном у понедељак и воде у серији са 1:0 и већ данас би могли да обезбеде пласман у финале.

Игокеа ће покушати да серију врати у Београд као што је и најавио тренер домаћег тима Драган Бајић. На другој страни тренер Црвене звезде Дејан Радоњић је позвао на опрез пред овај меч, а за ову утакмицу може да рачуна на све расположиве играче. Данас је званично објављено и да је Кино Колон који од јануара због короне није ни игра за црвено-беле постао нови играч Басконије.

40. минут
Крај меча, Игокеа је заслужено победила 81:68 и изједначила на 1:1 у серији.
37. минут
После дужег времена Звзеда спушта заостатак испод 10 поена, поенима Симоновића са пенала 73:64.
35. минут
Успела је Звезда да приђе на 73:62.
32. минут
Звезда смањује поенима Симоновића и Давидовца на 68:55.

ИВ ЧЕТВРТИНА

30. минут
Добрић је на крају четвртине постигао тројку уз фаул и после искоришћеног слободног бацања, Игокеа у последњу четвртину улази са вођством 65:48.
28. минут
Игокеа без проблема чува високу предност 60:41.
25. минут
Максимална предност домаћина 54:34, Радоњић тражи тајм-аут.
24. минут
Игокеа поново има 18 поена предности 52:34.
21. минут
Почело је друго полувреме.

III ЧЕТВРТИНА

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

20.минут
Тројком Атића Игокеа на велики одмор одлази са вођством 45:31.
17. минут
Игокеа чува довицрфену предност 38:24.
13. минут
Осам узастопних поена Стефана Пота, а Игокеа серијом 11-0 има максималну предност 34:17.

II ЧЕТВРТИНА

10. минут
Крај прве четвртине, Игокеа води 23:13.
9. минут
Погађа Звезда прву тројку из седмог покушаја преко Давидовца, резултат је 18:9.
6. минут
Прва довцифрена предност за Игокеу која води 13:2. Црвено-бели имају много пробоема у нападу.